Конкурс стипендій на навчання в Республіці Казахстан на 2021-2022 академічний рік
Відповідно до Угоди між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти і науки Республіки Казахстан про співпрацю в галузі освіти і науки від 14 вересня 2010 року казахстанською стороною надається 40 стипендій для навчання громадян України, зокрема за програмами бакалаврату – ЗО, магістратури – 10 стипендій.
Для участі у конкурсі кандидатам необхідно надати наступний пакет документів:
Міністерство освіти і науки України прийматиме заявки (заповнена аплікаційна форма та необхідні документи) в електронному форматі. Скановані PDF документи необхідно надіслати на електронну адресу – scholarshipsmop@gmail.com, зазначивши у темі листа «Стипендії на навчання в Республіці Казахстан 2021-2022».
Просимо врахувати, що за вимогою казахстанської сторони успішність претендентів на отримання стипендії має бути не нижче 82%. Неукомплектовані пакети документів, а також документи, що були направлені з порушенням встановлених термінів і умов, на розгляд не приймаються.
Разом з тим, зазначаємо, що паперові версії документів претендентам необхідно мати при собі після прибуття в заявлений ВНЗ.
Крайній термін подачі заявок –15 квітня 2021 року.
Відкритий конкурс на подання заявок на короткострокові дослідження 2021-2022 рр.
Тип стипендії: короткострокові (1-2 семестри) навчання
Перелік вищих навчальних закладів Литви та навчальних програм усіх напрямків навчання доступний на веб-сайті www.studyin.lt/universities/ . Осінній семестр у вищих навчальних закладах Литви зазвичай триває з вересня по січень, а весняний – з лютого по червень. Щоб організувати навчання в Литві та отримати офіційне схвалення про прийняття, кандидату рекомендується звертатися безпосередньо до Міжнародного бюро обраного вищого навчального закладу Литви. Інформація про навчальні програми, що проводяться англійською мовою у вищих навчальних закладах Литви, доступна в Інтернеті за адресою studyin.lt .
Документи потрібно подавати лише через систему онлайн-заявок . Не потрібно надсилати їх поштою, факсом або електронною поштою. Неповні заявки або подані після встановленого терміну розглядатись не будуть.
Вимоги до участі
Кінцевий термін подання заявки через Інтернет – 5 квітня 2021 року.
11 травня 2021 року – електронне повідомлення буде надіслано щодо результатів усіх короткострокових досліджень у Литві .
Детальніше за посиланням: https://studyin.lt/scholarships/short-term-studies/?fbclid=IwAR3blbFbJR6v1qktasWbR_f2Z5gk_QS-4KPSMbxHTAfdZgGEPUZ_RLi357s
Можливості для навчання/дослідження в закладах вищої освіти Латвії та участі у літніх школах на 2021/2022 навчальний рік
Відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Латвійської Республіки в сфері освіти, науки, молоді та спорту від 29 вересня 2017 року Державне агентство з питань розвитку освіти Латвійської Республіки пропонує здобувачам вищої освіти та науковцям скористатися стипендійними можливостями для навчання/дослідження в закладах вищої освіти Латвії та участі у літніх школах на 2021/2022 навчальний рік.
Подача заявок на участь у державній стипендійній програмі та участь у літніх школах для українських студентів та здобувачів на 2021/2022 відкрита та триватиме до 1 квітня 2021 року.
З більш детальною інформацією про Програму можна ознайомитися за посиланням: https://viaa.gov.lv/eng/scholarships_gov/latvian_scholarships/
Латвійські стипендії на навчання
Громадяни з країн, які підписали угоду з Латвією або пропонують стипендії для громадян Латвії, можуть подати заявку на отримання державної стипендії Латвії.
Мова викладання у вищих навчальних закладах Латвії переважно латиська, проте існує декілька навчальних програм, що пропонуються англійською мовою ( для отримання додаткової інформації відвідайте веб-сайт www.studyinlatvia.lv )
Заявки на отримання ступеня бакалавра та першого рівня професійної вищої освіти прийматимуться від студентів, які успішно закінчили принаймні один навчальний рік навчання (у своєму вищому навчальному закладі або у вищій латвійській установі, якщо вони вже пройшли навчання) навчання в Латвії) на момент подання заявки (лютий, березень 2021).
Стипендії на навчання в бакалавраті та магістратурі надаються на один навчальний рік – період до 10 місяців (для аспірантів – до 11 місяців).
Стипендія на магістерські програми з навчальних програм латиської філології, латиської літератури, латвійської культури та історії Латвії може бути надана на два навчальні роки, тобто на час магістерської програми.
Якщо студент хоче продовжити своє навчання в Латвії ще на один рік, він / вона повинен повторно подати заявку на отримання латвійської стипендії.
Латвійська стипендія може бути призначена не більше ніж на два терміни поспіль одній особі.
Навчальний рік в Латвії триває з 1 вересня по 30 червня.
Процедура подачі заявок
Заявник повинен зареєструватися в системі та створити профіль з унікальними логіном та паролем.
Після цього анкету можна заповнити в режимі он-лайн та додати необхідні документи. Система вимагатиме завантаження таких документів:
Розмір стипендії:
Усі навчальні програми англійською мовою у вищих навчальних закладах Латвії не є безкоштовними. Латвійський стипендіат може використовувати стипендію для покриття вартості навчання або проживання та харчування. Зверніть увагу, що сума стипендії недостатня для покриття всіх витрат у Латвії.
В обмежених кількостях приймаючий вищий навчальний заклад надає стипендіату місце у студентському гуртожитку чи гостьовому будинку.
Латвійська стипендія не може бути призначена одночасно з іншими стипендіями.
Стипендіати повинні самостійно домовитись про страхове покриття.
Стипендії для заявників з однієї країни не можуть перевищувати 10% від загальної суми гранту на навчальні стипендії.
Детальніше за посиланням: https://viaa.gov.lv/eng/scholarships_gov/latvian_scholarships/scholarships_for_studies/?tl_id=22800&tls_id=54779
Латвійські стипендії для досліджень
Тільки викладачі та наукові співробітники іноземних вищих навчальних закладів та науково-дослідних установ є кандидатами на участь у Латвійській державній стипендії для дослідження.
Стипендія надається на період від 14 днів до 5 місяців.
Процедура подачі заявок
Заявник повинен зареєструватися в системі та створити профіль з унікальними логіном та паролем.
Після цього форму заявки можна заповнити в режимі он-лайн, а також до неї можна долучити необхідні документи. Система вимагатиме завантаження таких документів:
Усі документи, які не є латиською або англійською мовами, повинні бути перекладені латиською або англійською мовами.
Якщо заявники висуваються компетентним органом їх країн – Міністерством освіти, Агентством освіти тощо – вони повинні зв’язатися з органом влади та, якщо потрібно, також надіслати документи до заявки.
Розмір стипендії:
За запитом приймаючий вищий навчальний заклад надає стипендіату місце в гуртожитку чи гостьовому будинку. Запити на проживання в міжнародних студентських гуртожитках повинні подаватися за місяць до прибуття у відповідну вищу освіту або наукову установу. Крім того, іноземні дослідники можуть розглянути можливість зняти квартиру в місті.
Латвійська стипендія не може бути призначена одночасно з іншими стипендіями.
Витрати на поїздки з рідної країни до Латвії та назад не покриваються латвійською стипендією.
Власники стипендій повинні самостійно домовитись про страхове покриття.
Детальніше за посиланням: https://viaa.gov.lv/eng/scholarships_gov/latvian_scholarships/fellowship_for_research_2017/?tl_id=22801&tls_id=54781
Латвійські стипендії для літніх шкіл
Лише студенти, викладачі та наукові співробітники іноземних вищих навчальних закладів мають право на отримання латвійської стипендії для участі у літніх школах.
Інформацію про те, як подати заявку на стипендію для участі в літніх школах, можна знайти на веб-сайті вищого навчального закладу в Латвії, який організовує літню школу. Веб-сайт надасть детальну інформацію про всі необхідні документи:
Форма заявки на літню школу:
Необхідні документи для літніх шкіл повинні бути подані безпосередньо організаторам літніх шкіл, і вони поінформують усіх заявників про результати конкурсу на стипендії.
Сума латвійської стипендії, наданої VIAA для літньої школи, становить 711 євро на особу на час літньої школи.
Стипендії VIAA передасть організаторам літніх шкіл, гроші латвійським переможцям не видаватимуть.
Учасники літніх шкіл повинні самі покривати витрати на проїзд з країни походження до місця розміщення літньої школи в Латвії.
Детальніше за посиланням: https://viaa.gov.lv/eng/scholarships_gov/latvian_scholarships/scholarships_for_summer_school/?tl_id=22802&tls_id=54783
СТИПЕНДІЇ ПОЛЬСЬКОГО УРЯДУ ДЛЯ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ
Це можливість захистити наукову роботу з історії, міжнародних відносин, політології, журналістики, соціології, етнології, культурознавства, суспільної психології, менеджменту, права або суміжних дисциплін в одному з польських університетів.
Протягом 10 місяців ви будете працювати над дослідженням, відвідувати профільні лекції і вдосконалювати польську мову. Витрати на перебування у Польщі покриє стипендія.
Програма розпочнеться 1 вересня 2021 року.
Стипендію курує Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету і фінансує уряд Польщі. Це одна з тисяч можливостей ЄС для України.
Що я отримаю?
Я можу взяти участь?
Це стипендія для українських науковців віком до 35 років, що:
Що потрібно для участі?
Якщо ваша заявка буде успішною, потрібно буде пройти співбесіду з відбірковою комісією.
Як подати заявку?
Особисто або поштою на адресу Посольства Польщі у Києві або Генерального консульства Польщі у Львові з поміткою на конверті «Scholarship Programme for Young Scientists».
Надіслати на електронну адресу stypendia.studium@uw.edu.pl.
Зверніть увагу!
Як виняток, ви можете стати стипендіатом, навіть якщо не знаєте польської мови. Тоді до початку стипендії вам потрібно буде вивчити її самостійно і пройти інтенсивний курс у серпні 2021 року.
Стипендіати повинні перебувати у Польщі протягом усієї програми й не отримувати в цей час інших стипендій.
Якщо ви вже були на стажуваннях чи стипендіях у Польщі, ви не можете подаватися.
Витрати на дорогу до Польщі і назад потрібно буде покрити самостійно.
Кінцевий термін прийому заявок – 1 березня 2021 року .
Детальніше за посиланням: House of Europe або на сайті https://studium.uw.edu.pl/programy-stypendialne/program-rzadu-rp-dla-mlodych-naukowcow/nabor-do-programu-rzadu-rp-dla-mlodych-naukowcow/
КОНКУРС СТИПЕНДІЙ УРЯДУ ФРАНЦІЇ НА 2021-2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
Вимоги до кандидатури:
Критерії надання стипендії:
Стипендіати уряду Франції (BGF) отримують наступні послуги:
Подача документів на конкурс триває до 21 березня 2021 р. (включно)
Детальніше за посиланням: Французький Інститут в Україні
СТИПЕНДІЇ СЛОВАЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ НА 2021/2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
Міністерство освіти, науки, досліджень та спорту Словацької Республіки пропонує двосторонні стипендії іноземним громадянам на навчальний рік 2021/2022 на основі двосторонніх угод (між урядами / міністерствами).
Стипендії призначаються кандидатам, призначеним компетентними органами країн, що мають право на участь. Національними органами влади є або міністерства освіти, або / та відповідні установи, призначені міністерствами у своїй країні. Заяви, надіслані окремими заявниками безпосередньо до Міністерства освіти, науки, досліджень та спорту Словацької Республіки, не оброблятимуться.
Стипендія, як правило, призначена для перебування студентів (рівень бакалавра / магістра) та / або наукового перебування аспірантів.
Тривалість стипендії (зазвичай коливається від 3 до 10 місяців), категорії отримувачів (студенти на рівні бакалавра / магістра / дослідники / викладачі / аспіранти) залежать від відповідної угоди.
Якщо не вказано інше, перебування проводиться не раніше 15 вересня 2021 року і не пізніше 30 серпня 2022 року . Міністерство залишає за собою право змінити строк стипендії та / або перевести будь-якого заявника на курс та / або вищу освіту установи, що відрізняється від тих, що вказані в його / її формі заявки на стипендію, якщо вступ за запитом заявника неможливий.
Сума щомісячної стипендії на навчальний рік, якщо в двосторонній угоді не зазначено інше:
Процедура подання заявки:
Форма заявки додається та може бути завантажена за посиланням : https://www.minedu.sk/scholarships-offered-within-the-framework-of-bilateral-programs-of-cooperation-for-20202021/
Кінцевий термін подання заявок
Компетентні органи країн, що мають право на участь, відповідають за процес відбору
кандидатів. Лист про номінацію (включаючи список номінантів) повинен бути надісланий до Міністерства освіти, науки, досліджень та спорту Словацької Республіки не пізніше 1 квітня 2021 року, якщо не зазначено інше.
Орган, що призначає кандидатури, буде проінформований про остаточне рішення Міністерства до 30 червня 2021 року.
Міністерство залишає за собою право прийняти остаточне рішення щодо заявок.
Рекомендації для заявників:
Анкета повинна бути заповнена словацькою (або чеською) мовою або англійською мовою. Супровідні документи, перелічені та запитувані в кінці форми заявки, подаються лише однією з цих мов.
Номінований кандидат повинен запропонувати 2 періоди стипендій у формі заявки (один бажаний та один альтернативний);
До заяви слід додати такі документи:
Мовою спілкування у словацьких закладах є словацька (або чеська) або англійська. Якщо заявник не володіє словацькою (чеською) мовою на задовільному рівні, необхідно вказати рівень англійської мови у заявці (і, якщо можливо, надати також офіційне підтвердження знань мови / сертифіката). Лише якщо в листі-запрошенні / листі-підтвердженні від словацької приймаючої установи вказана інша мова спілкування, крім словацької чи англійської, перебування може бути організовано цією відповідною мовою (у такому випадку необхідно вказати рівень відповідної мови спілкування форму заявки, а також, якщо можливо, надати також офіційне підтвердження знань мови / сертифікат).
Бланк заяви повинен бути підписаний заявником особисто, і заявник повинен погодитись з обробкою персональних даних у всіх випадках, інакше заявку не можна прийняти та обробити.
Для оцінки мовних знань застосовується наступне:
Міністерство освіти і науки України прийматиме заявки (заповнена аплікаційна форма та необхідні документи) у електронному та паперовому форматі у 2-х примірниках (необхідно надіслати документи в обох зазначених форматах)
Поштова адреса:
Проспект Перемоги, 10, 011351, Київ, Україна
Міністерство освіти і науки України
Управління міжнародного співробітництва і протоколу
У електронному форматі скановані PDF документи необхідно надіслати на електронну адресу – scholarshipsmon@gmail.com, зазначивши у темі листа “Стипендії на навчання/стажування в Словацькій Республіці 2021”
Детальніше за посиланням: BILATERAL SCHOLARSHIPS FOR 2021/2022
Стипендія виплачується протягом усього навчання, якщо студент показав високу академічну успішність під час першого року.
Усього в університеті є 97 програм навчання на магістратурі англійською мовою.
Вимоги до студентів, які претендують на стипендію:
Детальніше про програми навчання та умови участі за посиланням: https://www.uu.nl/masters/en/masterprogrammes
СПІЛЬНІ МАГІСТЕРСЬКІ ПРОГРАМИ ЕРАЗМУС МУНДУС
Конкурси стипендій Магістерських Програм Erasmus Mundus Joint Master Degrees на отримання повної вищої освіти в Європі на рівні магістра.
Магістерські програми передбачають отримання стипендії повного забезпечення (навчання, кошти на перебування, підручники, бібліотека, трансфер, проживання, страхування тощо) для навчання на Спільних магістерських програмах Erasmus Mundus.
Подання документів аплікантом відбувається он-лайн напряму на обрану вами спільну програму (або максимум на 3 одночасно) через відповідні веб-сайти, кожен з яких має координуючий університет і контактну особу, які діють від імені всього партнерства.
Навчання буде відбуватись в не менше ніж двох університетах з країн-членів Програми Еразмус+, що розробили і організували відповідну обрану вами спільну програму.
Схема мобільності (індивідуальна навчальна траєкторія) тобто в яких університетах навчається і в якій послідовності, визначається координаторами спільної програми або пропонується студентом.
Тривалість навчання складає 1/1,5/2 роки.
Диплом: за умови успішного навчання студенти отримують спільний, подвійний або багатосторонній диплом про вищу освіту відповідного рівня – магістра або доктора філософії.
Розмір коштів на перебування: стипендіати магістерських програм отримують кошти на перебування в розмірі 1000 євро на місяць.
ВІКОВІ ОБМЕЖЕННЯ ВІДСУТНІ!
ХТО МОЖЕ БРАТИ УЧАСТЬ?
ЯК БРАТИ УЧАСТЬ?
КРОК 1. Обрати бажану програму для навчання з каталогу Спільних програм Erasmus Mundus Joint Degrees та перевірити терміни подання документів на сайті обраної програми.
КРОК 2. За необхідності уточнити специфічну інформацію щодо подання аплікаційних документів, яка відсутня на сайті обраної програми, потрібно сконтактувати із координатором програми (контактна інформація розміщена на сайті кожної спільної програми), який є контактом для спілкування, інших ніяких посередників немає. Рекомендовано починати спілкування з контактною особою задля уточнення інформації, якщо щось не зрозуміло, чи потрібно перевірити. Зазвичай всі умови, вимоги, правила, розмір гранту та форми для заповнення представлені на сайті відповідної спільної освітньої програми.
КРОК 3. Оскільки подання документів відбувається у форматі онлайн на сайті обраної Вами спільної освітньої програми, потрібно заповнити онлайн заявку та вчасно надіслати попередньо підготовлений електронно такий пакет документів:
КРОК 4. Через певний час отримаєте на свою електронну адресу повідомлення про подальшу участь у конкурсі.
КРОК 5. У разі проходження першого етапу відбору (за поданими документами) пройдіть онлайн-інтерв’ю у призначений програмою час.
КРОК 6. Після отримання повідомлення та офіційного листа про зарахування на програму, необхідно вчасно подати документи на отримання візи до країни, яка є першою у схемі мобільності під час навчання за програмою. Щодо умови отримання візи для навчання зверніться до візового відділу Посольства країни першого року навчання.
Детальніше за посиланням: https://erasmusplus.org.ua/erasmus/ka1-navchalna-mobilnist/granti-dlya-studentiv-vipusknikiv-vikladachiv-ta-inshikh-pratsivnikiv/90-spilni-mahisterski-prohramy-erazmus.html
ПРЕЗИДЕНТСЬКА СТИПЕНДІЯ КОНКОРДІЇ
Щороку Університет Concordia запрошує іноземних студентів з усього світу на навчання, дослідження та інновації в їх процвітаючий навчальний заклад.
Президентська стипендія Concordia – це недавно заснована виплата за повний переліт, призначена для підтримки іноземних студентів-бакалаврів, які продемонстрували академічні успіхи, лідерство в співтоваристві і мотивацію до вдосконалення світової спільноти. Ця стипендія покриватиме витрати на навчання та оплату, книги і проживання відповідно до рівня проживання в Concordia.
Щорічно ця престижна нагорода присуджується 2 прибуваючим студентам будь-якого факультету.
Ця стипендія покриватиме витрати на навчання та оплату праці, книги і проживання в залежності від рівня проживання в Concordia. Зазвичай вона продовжується на строк до чотирьох років за умови, що студенти відповідають усім вимогам щодо продовження.
Умови участі:
Як подати заяву
У разі відповідності вимогам, заявники повинні заповнити пакет заяви і завантажити його на свій студентський портал MyConcordia (https://www.concordia.ca/students/financial-support/scholarships-awards/upload-process-for-concordia-application-based -awards.html). Пакет повинен бути одним PDF-файлом, що складається з наступного:
Форма заявки
Конфіденційна особиста заява з лімітом в 1000 слів, в якій викладається, чому аплікант є кращим кандидатом на президентську стипендію Concordia.
Тема листа: Номінація на президентську стипендію студент LastName_Student ID (Приклад: Номінація на президентську стипендію Doe_12345678)
Файл: StudentLastName_StudentFirstName_StudentID # _Nominator (Приклад: Doe_John_12345678_Nominator)
Термін виконання
Протягом 2021-2022 навчального року всі пакети заявок повинні бути завантажені на ваш студентський портал MyConcordia (заявник) або надіслані електронною поштою на адресу fundingyoureducation@concordia.ca (номінатор) не пізніше понеділка, 1 лютого 2021 року, о 23:59 EST .
Процес відбору
Заявники та номінанти отримають підтвердження по електронній пошті після отримання Відділом фінансової допомоги і нагород індивідуальних пакетів заявок. Всі заявки будуть розглянуті Комітетом по стипендіях і нагород для студентів бакалаврату Concordia. Після прийняття рішення кандидати будуть повідомлені по електронній пошті.
Університетські літні курси, пропоновані в Німеччині для іноземних студентів та випускників
Ця програма має на меті допомогти студентам та випускникам вдосконалити свої знання німецької мови (загальної мови, спеціальної мови) та своїх культурних знань про країну.
Хто може подати заявку?
Що фінансується?
Тривалість фінансування
Значення
Плата за курси та витрати на проживання зазвичай стягуються безпосередньо з виплат стипендій, наданих власником мовних курсів, так що, можливо, власнику грантів виплачується лише різниця до повної суми стипендії, яка надається курсом.
Найважливішими критеріями відбору є:
попередні навчальні досягнення
переконливі аргументи на вибір навчальної програми та теми
знання німецької мови