Лейна Кіркланда - Відділ міжнародних зв'язків Університету Григорія Сковороди в Переяславі

Лейна Кіркланда

СТИПЕНДІЙНА ПРОГРАМИ ім. ЛЕЙНА КІРКЛАНДА

Стипендійна Програма ім. Лейна Кіркланда вже більше 20 років підтримує індивідуальний розвиток молодих, цілеспрямованих і активних громадян Східної Європи, Південного Кавказу та Центральної Азії. Метою Програми є обмін польським досвідом системної трансформації та інтеграції з Європейським Союзом. Серед більш ніж 800 випускників Програми – члени урядів, парламентарі, менеджери великих міжнародних корпорацій, керівники місцевих органів влади та відомі громадські діячі.

Подавати заявки на Програму можуть молоді лідери та експерти, які мають вищу освіту і проживають в одній з 11 країн: Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Україна і Узбекистан. Запрошуємо кандидатів, зацікавлених у розвитку демократії, економіки і громадянського суспільства у своїх країнах та в регіонах, які мають намір повернутися в свою країну після закінчення стипендіальної програми, щоб реалізовувати стипендіальний проект і впроваджувати отримані в рамках стипендії знання.
Програма передбачає два семестри навчання в польських вузах і, як мінімум, 2-х тижневу професійне стажування в державних, приватних та некомерційних організаціях.

Стипендійна Програма триває 9,5 міс. і починається з інформаційно-підготовчого курсу. Курс підготує стипендіатів до життя в Польщі, ознайомивши їх з мовою і повсякденною реальністю, а також допоможе в інтеграції стипендіатів з різних країн з різним досвідом, освітою і поглядами. Інформаційно-підготовчий курс організовується щороку в різних містах, і його частиною є урочиста церемонія відкриття Програми, яка проходить в університеті, який приймає стипендіатів.

Після закінчення підготовчої програми стипендіати проходять два семестри навчання в одному з п’яти академічних центрів, реалізуючи індивідуальну науково-дидактичну програму. Постійним елементом навчальної програми також є курси польської мови, що організовуються в кожному місті афіліації.

Інтеграційні з’їзди

Протягом навчального року стипендіати зустрічаються чотири рази на інтеграційних з’їздах, організованих в містах афіліації. Метою з’їздів є інтеграція стипендіатів, яка в подальшому служить їх співпраці, а також знайомство з різними регіонами Польщі.

Професійне стажування

Професійне стажування організовується координаторами і науковими керівниками на початку другого семестру Програми. Більшість стипендіатів вибирає 2-х або 3-х тижневе стажування, але також є стажування тривалістю понад місяць, іноді в кількох організаціях.

Дипломна робота

Кульмінаційним пунктом Програми Кіркланда є написання і захист дипломної роботи. Дипломна робота є складовою частиною двох курсових робіт, які стипендіати повинні написати в кінці кожного семестру. У договорі, що укладається з стипендіатом, обмовляється обсяг роботи (не менше 50 сторінок) і термін здачі науковому керівнику. Захист дипломних робіт зазвичай проходить в кінці травня – першій половині червня, в залежності від вузу.

Детальніше про програму Кіркланда

KIRKLAND RESEARCH

У 2016 році в рамках Стипендійної програми ім. Лейна Кіркланда було створено новий напрямок – дослідницька програма Kirkland Research.

Стипендія охоплює період з середини вересня до кінця січня (перший семестр). Загальні елементи з Програмою Кіркланда це участь інформаційно-підготовчому курсі у вересні, двох зустрічах стипендіатів, організованих в листопаді і січні, а також можливість брати участь в суспільно-культурній програмі і тренінгах, підготовлених для стипендіатів Кіркланда.

Участь в університетських заняттях не є обов’язковим для стипендіатів Програми Kirkland Research. Вони повинні займатися індивідуальною дослідницькою роботою під керівництвом наукового керівника, результатом якої є підготовка наукової статті. Підставою для отримання диплома про закінчення Програми є затверджена науковим керівником до публікації наукова стаття стипендіата і представлення результатів його роботи на січневому з’їзді стипендіатів у Варшаві.

Детальніше про програму Kirkland Research

Джерело: www.kirkland.edu.pl

Skip to content