Erasmus+ Youth «Зміцнення міжкультурних зв’язків, прийняття відмінностей»

Відділ міжнародних зв'язків Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Erasmus+ Youth «Зміцнення міжкультурних зв’язків, прийняття відмінностей»

Erasmus+ Youth «Зміцнення міжкультурних зв’язків, прийняття відмінностей»

Закладено наріжний камінь співпраці між Стамбульським фондом науки і культури та університетом ПереяславаЗавдяки налагодженій співпраці зі Стамбульським фондом науки і культури (The Istanbul Foundation for Science and Culture) у період з 17 по 24 вересня 2017 року 5 студентів університету отримали змогу взяти участь у освітній поїздці до Туреччини з метою набуття знань про освіту та культуру країни у рамках проекту «Strengthen Cross-Cultural Connections, Embrace the Differences»

Метою проекту було зміцнення міжкультурних зв’язків.

У проекті взяли участь студенти з України, Молдови, Туреччини. Також було додатково запрошено студентів-біженців з Сирії. Обговорювалися побутові, соціальні та політичні теми.

Цей проект об’єднав представників різних національностей, зокрема українців, турків, сирійців, молдаван, бразильців, бангладешців тощо. Були охоплені провідні навчальні заклади та різноманітні фундації і фонди з різних країн: Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університету імені Григорія Сковороди, Національний університет «Острозька академія», Стамбульський університет, Аграрний університет Республіки Молдова, Стамбульський фонд науки та культури, Сирійська організація громадянського суспільства тощо.

Під час обговорення були актуалізовані питання культурних стереотипів щодо арабського світу у міжнародних ЗМІ, особливості релігійних традицій різних народів та можливості діалогу і мирного співіснування, пошук тем, які б сприяли реалізації спільних освітніх проектів, зменшення конфліктогенності регіонів, мінімізація агресії під час міжетнічних, релігійних, політичних та міжнародних конфліктів.

Після завершення проекту 4 жовтня у Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди пройшла конференція, де були оприлюднені його результати. Учасники зібрання обговорили проблеми війни, тероризму та етнічних конфліктів, які зумовлюють масову міграцію в усьому світі.