Австрійського уряду - Відділ міжнародних зв'язків Університету Григорія Сковороди в Переяславі

Австрійського уряду

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО КРАЇНУ

Австрія розташована в південній частині центральної Європи і межує з вісьмома країнами: Німеччиною, Чеською Республікою, Словаччиною, Угорщиною, Словенією, Італією, Швейцарією та Ліхтенштейном. Населення Австрії – 8 млн. чол. Державна мова – німецька. Столиця Австрії – Відень. Австрія – федеративна республіка, до складу якої входять дев’ять земель: Бургенланд, Відень, Верхня Австрія, Зальцбург, Карінтія, Нижня Австрія, Тіроль, Форарльберг і Штирія. Кожна земля має своє законодавчі збори й уряд. Основні принципи політичної системи: верховенство закону, поділ влади, демократія, лібералізм, федералізм, республіканська форма правління.

СИСТЕМА ВИЩОЇ ОСВІТИ

В Австрії велика кількість вищих навчальних закладів. Двадцять два австрійські державні університети, десять приватних університетів і три теологічні вищі школи пропонують студентам широкий вибір можливостей для здобуття вищої освіти. Художнюта мистецтвознавчу освіту можна отримати в шести австрійських університетах мистецтв, де студенти вивчають музику, театр, кінематограф, живопис і прикладне мистецтво. Крім університетів, з 1993 року в Австрії діють 19 вищих спеціальних шкіл (Fachhochschulen). Випускники середніх шкіл можуть вступати в педагогічні коледжі та інститути, а також у коледжі та інститути з підготовки викладачів богослов’я.

Перша ступінь вищої освіти: бакалавр (Bakkalaureus).

Другий ступінь вищої освіти: магістр, (Magister), дипломований інженер, (Diplom-Ingenieur).

Третя ступінь вищої освіти: доктор (Doktoratstudien).

Більш детальну інформацію про систему освіти в Австрії (зокрема інформацію про університети та вищі спеціальні школи (Fachhochschulen), а також про участь Австрії у європейських і міжнародних програмах академічного обміну можна знайти на інтернет-сайті Федерального міністерства освіти, мистецтва і культури Австрії: http://www.bmukk.gv.atта Федерального міністерства науки та дослідження Австрії: http://www.bmwf.gv.at

СТИПЕНДІЇ

Австрійський уряд, приватні організації та університети пропонують ряд стипендій для іноземних студентів. Як і в деяких інших країнах, в Австрії було створено спеціальне агентство – Австрійська служба академічних обмінів OAD (OеsterreichischeAustauschdienst), яка займається розподілом всіх грантів, що надаються іноземним студентам. Тому, якщо ви зацікавлені в продовженні освіти в Австрії і хочете отримати фінансову підтримку, рекомендуємо відвідати інтернет-сайт http://www.grants.at/, де дані рекомендації про процедуру подачі заявок і викладені бланки заявок. Нижче наведена інформація про деякі гранти, однак рекомендується перевірити ці відомості на вказаному сайті, оскільки даний перелік стипендій і грантів не є повним і постійно оновлюється.

 

ДЕ МОЖНА ОТРИМАТИ ДОДАТКОВУ ІНФОРМАЦІЮ?

Посольство Австрії в Києві

Канцелярiя

вул. Iвана Франка, 33

01030, м. Київ

Телефон (+38-044) 277-27-90

Факс (+38-044) 230-23-52

Е-mаil kiew-ob@bmeia.gv.at

Інтернет-сайт: http://www.bmeia.gv.at/ua/posolstvo/m-kijiv.html

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ОТРИМАННЯ ВІЗИ

Консульський відділ Посольства Австрії в Києві

вул. Iвана Франка, 33

01030, м. Київ

Телефон (+38-044) 289-57-59

Факс (+38-044) 287-54-65

Робочi години

Понеділок – п’ятниця 9.30 – 12.00

 

Інформація про Австрію, про двосторонні українсько-австрійські відносини; інформація про поїздки в Австрію; відомості про навчання в Австрії (анкети-заяви за деякими програмами можна отримати у Посольстві Австрії в Києві).

Австрійська служба академічних обмінів (OеsterreichischerAustauschdienst – OAD)

Інтернет-сайт: http://www.oead.ac.at

База даних по стипендіях і грантах, правила в’їзду та проживання в країні, інформація про життя в Австрії, опис літніх курсів і багато інших корисних відомостей.

Федеральне міністерство освіти, мистецтва і культури (BundesministeriumfuеrUnterricht, KunstundKultur)

Інтернет-сайт: http://www.bmukk.gv.at

Можливості навчання в Австрії, посилання на сайти університетів, опис міжнародних програм, офіційні документи і т.д.

Міністерство закордонних справ Австрії

Інтернет-сайт: http://www.bmeia.gv.at

 

Skip to content