Стажування та онлайн навчання

Для істориків-дослідників — стипендії від Інституту Історії Чеської Академії наук

Директор Інституту історії Чеської академії наук (IH CAS) оголошує про відкриття пропозицій щодо інтеграції наукових дослідників з України до програми стипендій Researchers at Risk Fellowship при Інститут історії на посади:

Аспірант / кандидат наук (захист дисертації протягом останніх 8 років) / науковий співробітник.

Перебування триватиме до 31 грудня 2023 року.

Вимоги до кандидатів:

  • заявники повинні бути громадянами України та не повинні мати подвійне громадянство, що дозволяє отримати доступ до безпечної країни проживання;
  • заявники не повинні проживати за межами України більше одного року на момент подачі заяви;
  • кандидати повинні мати освіту, необхідну для даної посади.

Повні умови подання пропозицій можна знайти за посиланням: https://www.avcr.cz/export/sites/avcr.cz/cs/veda-a-vyzkum/mezinarodni-vztahy/aktuality/files/Call-for-Researchers-at -Risk-Fellowship.pdf

Категорії оплати праці визначаються відповідно до директиви про заробітну плату IH CAS.

Пропозиції мають бути написані англійською мовою та містити наступне:

1) коротке наукове резюме (макс. 300 слів)

2) дослідницька спеціалізація (макс. 100 слів)

Пропозиції необхідно надіслати електронною поштою на адресу klickova@hiu.cas.cz не пізніше 30 квітня 2022 року.

Детальніше: https://www.hiu.cas.cz/en/news/researchers-at-risk-fellowships?utm_medium=email&utm_source=UniSender&utm_campaign=267767333

Освітня програма Taiwan Experience Education для українських студентів

Програма навчання досвіду Тайваню (TEEP), започаткована Міністерством освіти Тайваню (MOE) у 2015 році, залучає видатних студентів з усього світу для подання заявок на короткострокове професійне стажування на Тайвані, організоване тайванськими університетами та коледжами.

TEEP@Ukraine пропонує понад 50 видатним українським молодим людям взяти участь у короткострокових професійних та дослідницьких програмах. Заявка відкрита до подальшого повідомлення. Успішні кандидати, «українські TEEPers», отримують міжнародний квиток туди й назад, витрати на проживання (15 000 NT$/місяць для студентів; 20 000 NT$/місяць для студентів магістра та аспірантів) та проживання в університеті. Тривалість програм 3 місяці з можливістю продовження. Це прекрасна можливість відчути якісну вищу освіту Тайваню та продовжити навчання або почати роботу в Азії.

Щоб подати заявку на TEEP, українська молодь повинна заповнити онлайн-форму Google:  https://reurl.cc/g0XY7X

Програми TEEP доступні в нових галузях, таких як інформаційні комунікаційні технології (ІКТ), Інтернет речей (IoT), технологія блокчейн, напівпровідники, бездротові комунікації 5G, передове виробництво, розумне виробництво, робототехніка, зелена енергія, біосенсори, управління логістикою, молекулярна біологія та Smart Health Care. Також доступні курси навчання китайській мові або курси культурного досвіду. Для отримання додаткової інформації відвідайте веб-сайт TEEP:  https://teep.studyintaiwan.org/faq

Джерело: https://www.taiwanembassy.org/pl_pl/post/6795.html

Програма “ПАУЗА (PAUSE) -Україна”

Програма ПАУЗА (PAUSE) відкриває спеціальний проект для надання невідкладної допомоги українським дослідникам, які знаходяться в групі ризику, завдяки екстренному фонду, наданому французьким Міністерством вищої освіти, досліджень та інновацій.

Приймаючим закладам, які хочуть брати участь у цьому проекті, надається невідкладна матеріальна допомога для фінансування перебування українського дослідника/дослідниці та його/її сім’ї у разі потреби на три місяці. Відповідна сума буде визначена та індексована відповідно до кількості прийнятих осіб (одна людина, пара, сім’я).

Це екстренне розміщення у Франції може дозволити досліднику підготувати разом з приймаючою установою заявку на програму PAUSE відповідно до звичайних процедур і класичних критеріїв програми, на основі спільного фінансування.

Як подати заявку ?

Приймаюча установа має заповнити спрощену форму заявки в Інтернеті разом із такими документами:

  • Лист-зобов’язання від керівника установи, який зобов’язується прийняти дослідника протягом трьох місяців
  • Банківські реквізити від приймаючої установи
  •  Копія паспорта або, якщо цього немає, документа, що посвідчує особу дослідника та членів його або її сім’ї
  •  Резюме дослідника

Платформа для подання заявок: https://candidatures-pause.college-de-france.fr/index.php/pause-ukraine/ 

Детальніше: EUA

Підтримка українців від ЄС: нові можливості в сфері освіти

Країни ЄС мало не щодня відкривають нові можливості для освітян з України. Дім Європи створив підбірку позицій, які можуть бути корисними для кожного з нас. Ми також хочемо поділитися зі сковородинівцями цими можливостями.

Можливості для студентів 
Стипендії для науковців та дослідників

Джерело: Дім Європи