Грантові пропозиції для студентів та аспірантів

Поради щодо участі у грантових, фондових програмах та програмах обміну

 Починайте збирати інформацію про цікаві Вам стипендіальні програми як можна раніше. Не тягніть до останнього дня, а намагайтеся почати процедуру якомога раніше.

Виберіть кілька програм, що представляють для Вас потенційний інтерес з точки зору Вашої спеціальності, і уважно їх вивчіть: ознайомитись з докладним описом кожної обраної програми, наприклад, відвідавши її сайт. Особливу увагу слід звернути на зміст програми (він має відповідати Вашим науковим інтересам і очікуванням) і на вимоги до вступників.

Як правило, шанси на отримання стипендії великі, якщо:

• Ви не міняєте кардинально свою спеціалізацію;

• у Вас відмінна академічна успішність;

• Ви володієте іноземними мовами на високому рівні;

• Ви пишете дипломну роботу або ведете дослідження з актуальних наукових тем;

• отримані в Європі знання сприятимуть розвитку культурних, економічних чи політичних відносин між європейськими країнами та Україною;

• Ви впевнені у своєму успіху.

Знайдіть на сайті вибраної програми або організації, що її пропонує, бланк заявки (application form), список необхідних документів і крайній термін подачі заявки. Уважно заповніть заявку чітким почерком.

Пам’ятайте: правильно оформлені документи – перший крок до Вашого успіху.

 ОРІЄНТОВНИЙ ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ

1. Копія диплому про вищу освіту з додатком або академічна довідка про прослухані курси та отримані оцінки. Ці документи повинні бути переведені на іноземну мову та нотаріально засвідчені. Апостиль на ці документи ставити не потрібно (якщо не обумовлено інакше). На додаток до цих документів може знадобитися резюме вашої дипломної роботи (його переклад).

2. CV (резюме): ваша контактна інформація, короткі відомості про здобуту освіту, професійний досвід, знання іноземних мов і т.п. Зазвичай вимоги до складання CV представлені на сайті програми. В іншому випадку ви можете звернутися до будь-якої пошукової системи в мережі Інтернет із запитом «Як писати резюме / як писати CV». Слід критично підійти до результатів пошуку і вибрати той варіант, який вам більше підходить. Необхідно мати на увазі, що:

• прізвище та ім’я в іноземній версії резюме повинні бути вказані так, як вони написані в Вашому закордонному паспорті;

• адресу рекомендується писати транслітерацією;

• при написанні Вашого номера телефону не забудьте вказати код країни та код міста, в якому Ви живете;

• у графі «Nationality» вкажіть Ваше громадянство, а не національність;

• рекомендується створити спеціальну коректну адресу електронної пошти для спілкування з організаціями, що пропонують стипендії, і вказати його в резюме.

Пам’ятайте, що правильно зазначена інформація дозволить журі зв’язатися з Вами і уточнити, що його цікавлять. Не перевантажуйте резюме незначними деталями: вказуйте ту інформацію, яка може представити Вас з кращого боку і відповідає вимогам до кандидата на стипендію.

3. Есе (мотиваційний лист). Цьому документу відбіркова комісія надає великого значення. Стандартний розмір есе – приблизно 500 слів. Як правило, мотиваційний лист складається з короткого вступу («Шановні пані та панове, я хотів би представити мою кандидатуру на …»), двох основних частин і висновку (“Дякую Вам за розгляд моєї кандидатури …»). У першій частині рекомендується вказати свої академічні та/або професійні досягнення, у другій – логічно перейти безпосередньо до мотивацій:

• чому Ви хочете вчитися у вибраній країні / ВНЗ;

• що конкретно Ви хочете вивчати;

• як / де Ви хочете застосувати отримані знання (професійний проект) та інше.

Якщо резюме – це короткий опис Вашого навчання, досвіду роботи і знання іноземних мов, то мотиваційний лист покликане показати Ваше вміння пояснювати, розмірковувати, переконувати і приводити аргументи. При його написанні не рекомендується копіювати кліше, знайдені в мережі Інтернет. Воно повинно бути індивідуально, і за ним повинна проглядатися Ваша особистість.

4. Офіційне підтвердження знання іноземної мови, наприклад, IELTS чи TOEFL для англійської мови, TCF / DELF / DALF для французької та т.п.

5. Рекомендації від викладачів з профільних предметів (одна або дві). Рекомендації повинні бути переведені на іноземну мову, підписані викладачем із зазначенням його вчених ступенів, контактного телефону та адреси електронної пошти.

6. Копія закордонного паспорта з достатнім терміном дії (тобто паспорт повинен бути дійсний ще 3 місяці після запланованої дати закінчення вашого перебування в європейській країні).

7. Інші важливі документи: підтвердження професійних стажувань, участі і перемоги в наукових олімпіадах тощо

Залиште собі копії всіх висланих для участі в конкурсі документів.

СПІВБЕСІДА

Участь у конкурсі на деякі типи стипендій передбачає проходження співбесіди з журі. Зазвичай вважається, що якщо Вас запросили на співбесіду, то перший етап конкурсу Ви пройшли. Як успішно пройти співбесіду? Ось деякі рекомендації:

• Подбайте про коректний зовнішній вигляд, будьте привітні і ввічливі.

• Візьміть з собою копії всіх документів, головні з яких – резюме та мотиваційний лист.

• Будьте готові відповісти на будь-яке питання про Ваше навчання, роботу, наукові дослідження і плани на майбутнє (професійний проект), про які Ви писали в резюме і мотиваційному листі.

• Будьте готові відповісти на питання про Ваші переваги і недоліки.

Якщо відбіркова комісія, розглянувши Вашу кандидатуру, вирішить, що Ви гідні отримання стипендії, Вам надішлють офіційне повідомлення за вказаною Вами в резюме адресою. Отримавши його, необхідно звернутися в консульство або візовий центр країни майбутнього навчання та подати заяву на отримання візи. Необхідно мати на увазі, що процедура отримання візи може зайняти багато часу. Рекомендується заздалегідь уточнити інформацію про порядок і строк отримання візи.

ПРО ЄВРОПЕЙСЬКІ ГРАНТИ

Гранти Європейського союзу

Грантові програми Європейського союзу передбачають фінансування проектів у таких сферах: сільське господарство, громадянство, співпраця і розвиток, культура, медіа, економіка-фінанси, освіта, тренінг, зайнятість, енергетика, навколишнє середовище, охорона здоров’я, виробництво, інформація, інновації, правосуддя, безпека, локальний розвиток, нові технології, публічний менеджмент, дослідження, послуги, телекомунікації, планування міст, туризм, торгівля, транспорт, молодь та ін.

Взяти участь у конкурсі на отримання грантів ЄС можуть приватні і державні організації різних типів: університети, дослідницькі центри, тренінг-центри, громадські організації та ін.

Детальна інформація про найважливіші гранти Європейського союзу розташована на сторінці http://welcomeurope.com/, де представлені понад 450 європейських програм фінансування, а також методологія підготовки проектів, які б відповідали вимогам ЄС.

Програми від House of Europe:

Стипендії від House of Europe підтримують працівників культури та креативних індустрій під час пандемії COVID-19. Ви отримаєте 3 000 гривень за те, що пройдете один із 26 безкоштовних онлайн-курсів з нашої підбірки. Наприклад:
  • Verified: Курс з медіаграмотності
  • Соціальне підприємництво та конкурентоспроможність
  • Як скласти резюме
  • Керівництво компанією майбутнього
  • Дизайн: створення артефактів у суспільстві

Для того аби подати заявку на стипендію вам потрібно лише два документи: сертифікат про проходження одного з курсів з нашої підбірки та підтвердження, що ви працюєте/працювали у сфері культури та креативних індустрій.

House of Europe запрошує креативні стартапи та підприємців з усієї України до Creative Business Academy – інтенсивного онлайн-тренінгу, учасники якого дізнаються, як перетворити сміливу ідею на робочий міжнародний бізнес. У програмі: фінансування, захист інтелектуальної власності, маркетинг і пітчинги та вихід на міжнародний ринок. 

Найкращих учасників Creative Business Academy ми запросимо взяти участь у національному відборі креативних стартапів Creative Business Cup Ukraine. Переможець відбору змагатиметься за звання стартапу року та 20 000 доларів на Копенгагенському BRIGHT.Creative Business Cup у 2021 році. 

СПЕЦІАЛЬНІ ДОСЛІДНІ ВІДДІЛИ DFG

Спеціальні дослідні відділи є створеними на тривалий час науковими закладами при ВНЗ, у яких науковці співпрацюють в рамках міждисциплінарної програми досліджень. На сьогодні (01/2006) підтримуються 266 спеціальних дослідних відділів у загалом 57 ВНЗ.

В доповнення програми – так звані “групи молоді” у спеціальних дослідних відділах: дають можливість молодим діячам науки провести самостійні дослідження у обмежений проміжок часу (для підтримки необхідні видатні наукові якості).

ПОДАЛЬША ІНФОРМАЦІЯ:http://www.dfg.de/forschungsfoerderung/koordinierte_programme/sonderforschungsbereiche/liste/sfb_gesamt.html


Для кращого пошуку можливостей навчання та стажування за кордоном, ми відібрали для вас кращі ресурси:

Програми для здобуття ступеню бакалавра http://www.bachelorsportal.eu/

Програми для здобуття ступеню магістра http://www.mastersportal.eu/

Програми для здобуття ступеню доктора http://www.phdportal.eu/ та http://www.findaphd.com/

Короткотермінові навчальні курси http://www.shortcoursesportal.eu

Ресурси для пошуку стипендій у  Франції:

http://www.campusfrance.org/fr – завжди свіжі та актуальні пропозиції стипендіальних програм. А зручний поділ на категорії за посиланням  http://campusbourses.campusfrance.org/fria/bourse/#/catalog зробить пошук інтуїтивно легким.

Стипендіїї регіону Іль де Франс https://www.iledefrance.fr/education-recherche.

https://www.abg.asso.fr/ – зручний ресурс для пошуку програм для магістратури, аспірантури та Пост-Доків. Переважно представлені вакансії Французьких ЗВО, але бувають і від інших країн – Бельгії, Німеччини і т.д.

http://formation.sciences-po.fr/en/contenu/the-emile-boutmy-scholarship – Стипендія імені Еміля Батумі для бакалаврів і магістрантів.

Ресурси для пошуку стипендій у Німеччині:

https://www.boell.de/en/scholarships/scholarships.html – The Heinrich Böll Foundation grants для представників всіх країн та спеціальностей.

https://www.daad-ukraine.org/uk/ – на цьому сайті Ви зможете знайти велику кількість програм для представників всіх спеціальностей.

https://www.study-in.de/en/ та https://www.studying-in-germany.org/– портали про навчання та стипендії у Німеччині.

https://www.study-in-bavaria.de/ – навчання та одержання стипендій у Баварії.

http://www.deutschlandstipendium.de – стипендії на навчання за всіма напрямками для іноземних студентів.

http://www.mystipendium.de/ – зручний ресурс пошуку стипендій.

http://www.kas.de/wf/en/71.14301/ – стипендія для навчання у магістратурі, аспірантурі та проведення наукових досліджень.

https://www.humboldt-foundation.de/web/programme-nach-zielgruppen.html – Alexander-von-Humboldt-Stiftung. Величезна кількість різних стипендій, в залежності від цільової аудиторії.

http://www.copernicus-stipendium.de – Дана стипендія буде цікава тим, хто на даний момент ще є студентом в одній з країн СНД і подумує про те, що було б непогано провчитися один семестр в Німеччині в одному з трьох німецьких міст – Берлін, Гамбург або Мюнхен.

https://www.fes.de/de/ – Friedrich-Ebert-Stiftung. Даний фонд надає різні стипендіальні програми для фінансування навчання.

https://www.study-in.de/en/plan-your-studies/find-programme-and-university/ – допоможе знайти навчальну програму та університет.

https://www.uni-weimar.de/en/university/research-and-art/young-researchers/scholarships-and-funding/scholarship-databases/ – Кілька баз даних, що містять інформацію про стипендії для навчання у Німеччині.

Ресурси для пошуку стипендій у Канаді:

http://www.cicic.ca/857/Study/index.canada – все, що Вам потрібно знати перед тим, як відправитися на навчання до Канади.

http://www.univcan.ca/universities/member-universities/ – список ВСІХ канадських університетів, з їх описом, веб-сайтами, вартістю навчання та навіть кількістю навчальних місць!

http://www.scholarships-bourses.gc.ca/scholarships-bourses/non_can/opportunities-opportunites.aspx?lang=eng – стипендії для іноземних студентів на навчання та дослідження в Канаді.

http://www.studyincanada.com/Index.aspx?Redirect – корисний сайт, який зібрав багато інформації для навчання в Канаді.

http://www.univcan.ca – асоціація коледжів та університетів Канади.

http://lawstudents.ca/forums/ – найбільший форум про правові школи, юридичну освіту і практику в Канаді. Щоб отримати право задати своє питання і брати участь в дискусіях, Ви повинні зареєструватися.

http://jeannesauve.org/about/ – Програма для науковців Совє.

http://www.vanier.gc.ca/en/home-accueil.html – Стипендії Ваньє (Vanier Canada Graduate Scholarships — Vanier CGS), затверджені Урядом Канади, надають можливість успішним дипломованим спеціалістам (громадянам Канади та іноземцям) продовжити освіту в канадських університетах. Програма припускає післядипломну освіту (аспірантура, PhD) у гуманітарних, соціальних, природничих, технічних науках та медицині.

http://www.nserc-crsng.gc.ca/Students-Etudiants/PD-NP/Laboratories-Laboratoires/index_eng.asp – Стипендіальна програма для відвідування лабораторій уряду Канади.

http://www.fondationtrudeau.ca/en – Стипендії Трюдо.

http://banting.fellowships-bourses.gc.ca – Програма для пост-док досліджень Бантінг.

http://www.scholarships-bourses.gc.ca/scholarships-bourses/index.aspx?lang=eng – Стипендії від уряду Канади.

http://www.iccs-ciec.ca/index_en.php – Міжнародна рада канадських студій.

http://canadainternational.gc.ca/ukraine/study-etudie/index.aspx?lang=ukr – все про навчання в Канаді.

Ресурси для пошуку стипендій у інших країнах:

http://www.grants.at/ – база даних стипендій Австрії.

https://studyinaustria.at/ – сайт про навчання у Австрії, де також висвітлені можливості одержання стипендій.

http://www.studienwahl.at/en – інформація для тих, хто починає шукати інформацію про навчання у Австрії.

https://internationaleducation.gov.au/endeavour%20program/scholarships-and-fellowships/international-applicants/pages/international-applicants.aspx – стипендії на навчання у Австралії.

https://www.studyinaustralia.gov.au/ та https://www.studiesinaustralia.com/ – все про навчання у Австралії.

http://www.studyinbelgium.be/ – портал про навчання у Бельгії, де також висвітлені можливості одержання стипендій.

http://www.studyinflanders.be/en/scholarship-programmes/ – стипендії від уряду Бельгії для навчання у регіоні Фландрія.

https://study-uk.britishcouncil.org/options/scholarships-financial-support – стипендії для навчання у Великобританії.

http://www.studyinhongkong.edu.hk/en/hong-kong-education/scholarships.php та https://www.gov.hk/en/nonresidents/studyinghk/ – інформація про навчання та стипендії у Гонконзі.

https://www.studyingreece.edu.gr/ – все про навчання у Греції.

https://www.iky.gr/en/erasmus-plus-ka1 – можливості стипендій та грантів у Греції, у т.ч. Еразмус.

http://studyindenmark.dk/study-options/tuition-fees-scholarships – стипендії для навчання у Данії.

http://www.studyinestonia.ee/scholarships – сайт про навчання, програми та стипендії у Естонії.

http://studyinisrael.che.org.il/ – сайт про можливості навчання у Ізраілі.

https://www.educationinireland.com/en/How-Do-I-Apply-/Tuition-Costs-Scholarships/Scholarships/ – ресурс, що освітлює можливість одержання стипендій у Ірландії.

https://study.iceland.is/study-in-iceland – навчання та можливість одержання стипендій у Ісландії.

http://www.sepie.es/internacionalizacion/degrees.html та http://www.studying-in-spain.com/ – ресурс для тих, хто шукає інформацію про освіту та стипендії Іспанії.

http://www.studiare-in-italia.it/ та http://www.uni-italia.it/en/ – сайти для тих, хто ще нічого не знає про навчання у Італії.

https://esncy.org/ – Еразмус програми на Кіпрі.

http://www.studycyprus.eu/ – сайт про навчання на Кіпрі.

http://www.campuschina.org/ – перелік стипендіальних програм для навчання у Китаї.

http://www.studyinkorea.go.kr/ru/main.do – портал про навчання та стипендії у Південній Кореї.

http://www.viaa.gov.lv/eng/international_cooperation/scholarships_gov/scholarships/ – сайти, які розкажуть все про навчання та можливість одержання стипендії у Латвії.

http://www.studyinlithuania.lt/en/scholarship – стипендії для навчання у Литві.

https://wwwfr.uni.lu/etudiants/informations_utiles_de_a_a_z/bourses_d_etudes– навчання та можливості одержання стипендії у Люксамбургу.

https://education.gov.mt/en/education/myScholarship/Pages/default.aspx – стипендії для навчання на Мальті.

https://www.studyinholland.nl/scholarships/highlighted-scholarships/netherlands-fellowship-programmes – Програми стипендій Нідерландів.

https://www.iamsterdam.com/en/study – портал про навчання в Амстердамі.

https://www.studyinnewzealand.govt.nz/how-to-apply/scholarships/ – стипендії для навчання у Новій Зеландії.

http://www.studyinnorway.no/Mobility-Grants – ресурс пошуку стипендій для навчання у Норвегії.

http://www.go-poland.pl/ та https://nawa.gov.pl/en/ – сайти про навчання та мржливості фінансової підтримки у Польщі.

https://www.study-research.pt/ – навчання, дослідження та стипендії у Португалії.

https://www.studyinromania.gov.ro/ – навчання та стипендії у Румунії.

http://www.scholarships.sk , https://www.saia.sk/en чи http://www.stipendia.sk – стипендії для навчання у Словакії.

http://studyinslovenia.si/study/tuition-and-funding/ та http://www.slovenia.si/study/ , https://eng.cmepius.si/– інформація для іноземних студентів та стипендії для навчання у Словенії.

https://www.usa.gov/study-in-us – портал про навчання та програми одержання стипендій у США.

https://www.studyintaiwan.org/apply–  інформація про навчання на Тайвані.

http://www.turkiyeburslari.org/index.php/en/turkiye-burslari/burs-programlari – стипендії уряду для навчання у Туреччини.

http://www.studyinhungary.hu/study-in-hungary/menu/scholarships – про можливості одержання стипендій для навчання в Угорщині.

http://www.studyinfinland.fi – незамінний ресурс для тих, хто мріє навчатися у Фінляндії.

http://www.studyincroatia.hr/studying-in-croatia/scholarships – навчання та стипендії у Хорватії.

https://www.studyin.cz/plan-your-studies/scholarships/ – стипендії для навчання у Чехії.

https://studyinsweden.se/scholarships/ – стипендії для навчання у Швеції.

https://www.scotland.org/study та http://www.studyinscotland.org/ – сайт, де можна дізнатися про навчання у Шотландії та можливість одержати стипендію на навчання.

https://www.studyjapan.go.jp/en/ – сайт для тих, хто задумується про навчання у Японії.

http://www.scholarshipportal.com – величезна база стипендіальних програму різних куточках світу.

http://www.studyandscholarships.com – доступний зручний пошук по країнам, дедлайнам, рівням та предметам.

https://www.scholarships2017.com – обираєте країну зі списку або частину світу, у якій бажаєте навчатись, та шукаєте стипендію.

http://www.scholarshipsbar.com – стипендії можна шукати за спеціальністтю, країною, типом, а також окремо присутній розділ за типом грантодавця.

https://studyqa.com/scholarships -зручний інтерфейс для пошуку стипендій.

https://www.study.eu/ – портал для пошуку стипендій для бакалаврів, магістрів та аспірантів у Європі.

Пропозиції від посольства США в Україні
Пропозиції від Посольства Канади в Україні
Пропозиції від посольства Швейцарії:
Програма ЄС «Креативна Європа»
Ресурс для молодих викладачів, аспірантів, студентів старших курсів, розроблений за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії. Метою проекту є підвищення поінформованості щодо можливостей стажування і навчання за кордоном, участі в міжнародних науково-практичних конференціях – http://edu.eepro.info/education