Всесвітні студії

Всесвітні студії (WorldWideStudies) — освітня програма Фонду Віктора Пінчука, спрямована на формування нового покоління української професійної еліти.

У рамках програми ми підтримуємо прагнення талановитої української молоді отримати сучасну освіту у провідних університетах світу та використати отримані знання заради розвитку України, підвищення її довгострокової конкурентоздатності перед викликами XXI століття.

Мета програми —  сформувати групу професіоналів, здатних стати фактором позитивних змін у пріоритетних сферах життя країни. Адже, саме молодь є рушійною силою якісних перетворень у державі та забезпечить їй сталий розвиток.

Учасники програми отримають від Фонду Віктора Пінчука фінансову допомогу, яка дозволить їм, досягнувши особистого успіху, сприяти оновленню ключових галузей господарства України.

Програма пропонує підтримку в отриманні магістерського ступеню у наступних галузях:

  • Аграрні науки
  • Інженерія та технології
  • Публічне право
  • Державне управління
  • Альтернативна енергетика
  • Екологія та охорона навколишнього середовища

Фонд Віктора Пінчука також розгляне заявки для отримання гранту для навчання на міждисциплінарних та мультидисциплінарних магістерських програмах, які концентруватимуться на вищезазначених або суміжних галузях, але потенційні кандидати повинні будуть і в аплікаційних документах, і, у разі успіху, на співбесіді представити обґрунтування доцільності підтримки навчання за обраною спеціальністю.

Потенційні апліканти на програму «Всесвітні студії» мають відповідати наступним вимогам:

  • бути громадянами України віком не більше 35 років на момент вступу до університету;
  • мати ступінь бакалавра, або вище, за фахом, що вимагається обраним закордонним університетом та магістерською програмою даного університету;
  • бути зарахованими (з документальним підтвердженням) до складу студентів магістерської програми закордонного університету та готовими почати навчання наступної осені;
  • мати чіткий план застосування отриманих знань та навичок в Україні;
  • мати твердий намір працювати в Україні за отриманим фахом;
  • мати можливість отримати решту суми, необхідної для навчання, з інших джерел.

Гранти від Фонду Віктора Пінчука отримають найуспішніші кандидати, відібрані спеціальним незалежним журі у ході відкритого загальнонаціонального конкурсу. Для отримання гранту потенційні кандидати повинні самостійно підібрати магістерську програму та вступити на неї, підготувавши всі необхідні документи, пройшовши додаткові підготовчі курси, здавши мовні тести, та представити журі «Всесвітніх студій» своє бачення щодо застосування отриманих знань після повернення в Україну.

Програма «Всесвітні студії» є виключно грантовою програмою і не надає консультацій чи індивідуальних рекомендацій для майбутніх студентів щодо вибору університету або курсу, не надає інформацію про зміст курсу та не допомагає з оформленням та підготовкою документів для вступу до університету чи здачею необхідних тестів.

Обов’язковою вимогою Фонду Віктора Пінчука до усіх отримувачів грантів є зобов’язання по завершенню навчання за кордоном повернутися в Україну для роботи за основним місцем роботи за фахом протягом щонайменше 5 років.

Гранти від Фонду покриватимуть в першу чергу оплату навчання в університеті; серед інших можливих статей витрат, що можуть бути покриті, є навчальна література, медичне страхування, житло, переліт з/до країни навчання та локальний транспорт.

Розмір гранту буде встановлюватись окремо для кожного випадку, зважаючи на потреби та досягнення студента. Більшість грантів покриватимуть до 60% необхідної суми, але не більше 50 тис. доларів США (або відповідного еквіваленту у валюті оплати за навчання) за весь термін навчання (1-2 роки). Решта видатків мають покриватися студентами із власних, сімейних або інших джерел (стипендій, умови яких не суперечать умовам Гранту, від інших організацій та університетів, до яких вступив студент).

Приймаючи остаточне рішення щодо надання гранту, журі програми буде враховувати наступні критерії:

  • Обґрунтування особистих та професійних цілей, чіткість аргументації та планів стосовно втілення здобутих знань та навичок в Україні;
  • Авторитетність/престижність обраної магістерської програми та самого університету;
  • Академічні та кар’єрні досягнення на момент подання заявки, особистий внесок кандидата у розвиток України у відповідній галузі (публікації, дослідження, запуск інноваційних проектів, особисті патенти на винаходи і таке інше);
  • Наявність коштів з інших джерел для фінансування решти витрат на навчання;
  • Підтримка кандидата існуючим чи потенційним роботодавцем в Україні.

Заявки на отримання гранту приймаються у термін з 1 лютого по 15 травня щороку.

Детальніше за посиланням: Всесвітні студії