Стажування та навчання - Відділ міжнародних зв'язків Університету Григорія Сковороди в Переяславі

Стажування та навчання

Програма професійних стажувань Professional Fellows Program

Professional Fellows Program (PFP) – це програма професійних стажувань, яка має на меті ознайомлення молодих українських професіоналів із урядовою системою США, основами федералізму, організацією державного устрою США, системою стримувань і противаг, роллю громадянського суспільства у розбудові держави.

Професійна програма 6-тижневого стажування в державних установах та неурядових організаціях США має тематичне спрямування «Урядування та суспільство». Програма розрахована на фахівців у галузі міжнародного права, юриспруденції, міжнародних відносин, політології, державного управління, соціальної політики, тощо.

Щоб мати право участі у PFP, кандидат повинен:

 • Бути громадянином України і на момент подання аплікаційної форми проживати у країні громадянства;
 • Бути у віці від 25 до 35 років;
 • Мати закінчену вищу освіту (ступінь бакалавра або вище);
 • Вільно володіти англійською мовою;
 • Мати відповідний досвід роботи у державному та/або некомерційному секторі;
 • Продемонструвати навички лідерства та спілкування.

За умови успішного проходження конкурсного відбору на програму, усі витрати на участь, пов’язані з перебуванням, проживанням та стажуванням, покриває Бюро з питань освіти та культури Державного департаменту США.

Більш детальну інформацію про правила подачі документів можна одержати за посиланням: http://professionalfellows.americancouncils.org/

Джерело: https://americancouncils.org.ua/programs/professional-fellows-program/

Вебінари українською. Вересень 2021

В вересні Clarivate пропонує три теми, дві з яких про новий JCR та функції EndNote вже були літом, а на третьому вебінарі про базові можливості Web of Science Core Collection. Стандартно два повтора о 10:15 та 16:15, безкоштовно, українською.

Щоб взяти участь у вебинарі на платформі Webex необхідна попередня реєстрація. Оберіть зручний час, перейдіть за відповідним посиланням, натисніть слово Register, заповніть анкету. Запитання поставлені при реєстрації будуть розглянуті на відповідних вебінарах.

За добу та за годину до вебінару надійдуть листи нагадування з гіперпосиланням для підключення. Розпочати підключення необхідно НЕ РАНІШЕ ніж за 5–10 хвилин до відповідного вебінару. За умови прослуховування більше 90 % основного часу, протягом трьох робочих днів по закінченню надсилається електронний сертифікат учасника.

7 вересня 2021
Тема: Нові дані, метрики та інтерфейс у Journal Citation Reports.

Тези: 30 червня 2021 оновився Journal Citation Reports: аналітичний інструмент на основі даних Web of Science Core Collection в якому можна детально проаналізувати видання для яких розраховується імпакт фактор Journal Impact Factor (JIF). На повторі липневого вебінару розглянемо новий інтерфейс програми, основні показники, які можна визначити для видання, чому не розраховується імпакт фактор для суто гуманітарних видань, що показує нова метрика Journal Citation Indicator (JCI), яку інформацію можемо отримати, як її зберегти. Як застосувати інструмент для підбору та оцінки видання для публікації власних результатів та для формування стратегії розвитку видання. І звісно про вартість публікації та де друкуватися безкоштовно. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.

Реєстрація:
10:15–11:15   https://bit.ly/3iEPMod
16:15–17:15   https://bit.ly/2VKJQkP

8 вересня 2021
Тема: Швидке і коректне оформлення публікації з EndNote.

Тези: Структура статті. Формати пристатейної бібліографії. Зразки оформлення публікації. Можливості і функції референс-менеджера EndNote. Покрокова інструкція для початківців. Створення аккаунту, наповнення бібліотеки через імпорт записів з Web of Science, сайтів журналів, онлайн бібліотек, Google Scholar, додавання записів вручну. бібліотеки, створення та впорядкування каталогу, спільний доступ до даних, використання у науковій роботі та освітньому процесі. Оформлення та переоформлення статті за форматом обраного видання за допомогою Cite While You Write™. Корегування тексту, додавання/видалення посилань, версія рукопису для подання до видання. Відповіді на запитання з реєстраційних анкет.

Реєстрація:
10:15–11:15   https://bit.ly/3iETkXO
16:15–17:15   https://bit.ly/3lSfHeh

9 вересня 2021
Тема: Нові та старі можливості Web of Science Core Collection.

Тези: Часто у школі перший твір вересня був «Як я провів літо». За аналогією перший вебінар нового навчального року буде про класичні і нові, зокрема ті що з’явилися літом функції Web of Science Core Collection. Які можливості у даної бази для науковця, викладача та адміністратора? Де знайти ключову літературу за своєю темою? Де знайти партнера або рецензента? Які установи та науковці є лідерами за даним напрямом? Як з ними зв’язатися? Які теми виносити на семінарські заняття та колоквіуми? Які теми курсових можуть бути? З чого починати роботу над курсовими роботами? Які видання спеціалізуються на даній темі? Які установи фінансували такі дослідження? Як знайти відповіді на ці питання за допомогою базового пошуку з використанням операторів пошуку та символів скорочення. Як виділити найцитованіші роботи останніх років? Як зберегти та поділитися з колегами найцікавішими даними? Як проаналізувати вибірку документів? Чи варто боятися індексу Гірша і про що говорить цитованість публікації. Окремо про нові функції, що з’явилися останнім часом. А також відповіді на питання з ваших реєстраційних анкет.

Реєстрація:
10:15–11:15   https://bit.ly/3iEoU7R
16:15–17:15   https://bit.ly/3jNua8z

Детальніше за посиланням: Clarivate

 Стажування «Міжнародні проєкти: написання, аплікування, управління та звітність»

Освітнє післядипломне стажування «Міжнародні проєкти: написання, аплікування,управління та звітність» (осінь 2021)

Програму розроблено для:

 • освітян, викладачів та адміністративного складу українських ЗВО, дослідників та науковців, студентів останніх років навчання, аспірантів,
 • представників громадських організацій, органів самоврядування, держслужбовців.

Форма участі: дистанційна

Робочі мови: польська, словацька (з перекладом),українська.

Ви отримаєте:

 • 180 годин (6 кредитів ECTS)
 • 9 інтерактивних зустрічей
 • участь в Міжнародній коференції та можливість публікації у фахових закордонних виданнях

Під час стажування учасники/ці:

 • попрацюють над кейсами “від ідеї до партнерського проєкту” для подачі проектних заявок на актуальні конкурси протягом 2021 -2027 років
 • отримають пропозиції щодо можливості навчання в докторантурах партнерських університетів
 • знайомляться з можливостями співпраці з партнерськими університетами в Польщі та Словаччині (презентація університетів та напрямків навчання, за якими можлива співпраця, можливості публікації в міжнародних партнерських виданнях

А також отримають:

 • Сертифікат учасника/ці міжнародного післядипломного стажування (podyplomowy staz miedzynarodowy) від Uczelnia Nauk Spolecznych (Університет Суспільних Наук, Лодзь, Польща), 180 годин, 6 кредитів ECTS та Сертифікат учасника/ці Міжнародної науково-практичної конференції
 • Опрацьований «кейс» м’якого проєкту та рекомендації щодо його подачі до одного із представлених в програмі фінансових інструментів
 • Пропозицію подачі наукових статтей для публікації в наукових виданнях партнерських університетів в Польщі та Словаччині

Оргвнесок: 150 євро.

Детальніше за посиланням: http://ceasc.net/intership

Онлайн-стажування для викладачів на базі Університету Collegium Civitas

Ви працюєте в рідній країні, підвищуєте професійний рівень, але вам цього замало? Якщо ви з тих педагогів, хто хоче розвиватися і пізнавати світ, ласкаво просимо на онлайн-стажування на базі Університету Collegium Civitas у місті Варшава, Польща, яке відбудеться  з 15листопада по 24 грудня 2021 року .

Команда ELPD за підтримки Центру польської освіти підготувала цікаву та насичену програму онлайн-стажування педагогічних і науково-педагогічних працівників ЗВО I – IV рівнів акредитації незалежно від форм власності та підпорядкування за допомогою програмного модулю ZOOM.

Програма стажування “Інтернаціоналізація вищої освіти: Організація навчального процесу та інноваційні методи навчання у вищих навчальних закладах Польщі”  гарантує:

 • На учасників чекають цікаві вебінари від польських колег під час стажування та сертифікат про його проходження (180 годин (6 ECTS));
 • Ви оволодієте новітніми унікальними методами;
 • Набудете досвіду науково-дослідної і викладацької діяльності;
 • Розширите наукові контакти.

Загальна вартість участі у програмі стажування складає: 175 eur

Сертифікат про проходження науково-педагогічного стажування є документом, який підтверджує проходження стажування у науковій установі в країні, яка входить до Європейського Союзу, на здобуття звання доцента, професора і старшого дослідника відповідно  до постанови Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 р. № 656 «Деякі питання реалізації статті 54 Закону України «Про вищу освіту» (зі змінами, внесеними згідно з Постановами Кабінету Міністрів України № 173 від 02.03.2016 р., № 308 від 25.04.2018), наказу Міністерства освіти і науки України від 14.01.2016 № 13 «Про затвердження Порядку присвоєння вчених звань науковим і науково-педагогічним працівникам»

Детальніше за посиланням: https://elpd.com.ua/stazhuvannya-civitas/

Стажування: «Сучасні методи навчання та інноваційні технології в вищій освіті: європейський досвід та глобальні тенденції»

Стажування проводить:
– Університет страхування та фінансів (ВУЗФ, Болгарія (Софія)) (VUZF University of Finance, Business and Entrepreneurship).

До програми стажування включено:

 • консультації з підтвердження у Європейському Союзі наукових ступенів та вчених звань, здобутих в Україні та захисту дисертаційних досліджень у кращих вузах Європи;
 • пропозиції щодо можливості навчання в докторантурах університетів Болгарії;
 • презентація напрямків навчання та можливостей співпраці з партнерськими університетами Болгарії;
 • публікації (економіка, безпека, політологія) у міжнародних періодичних виданнях VUZF REVIEW (https://papersvuzf.net/index.php/VUZF), (https://psssj.eu/index.php/ojsdata/index…).

Тема стажування:
«Сучасні методи навчання та інноваційні технології в вищій освіті: європейський досвід та глобальні тенденції»

Навантаження становить 180 годин (6 ECTS) і розподіляється наступним чином:

Курс 1. .Новітні та іноваційні методи навчання -45 год.
Курс 2 Використання ІТ – технологій у навчальному процесі, форма дистанційного навчання -45 год.
Курс 3. Інтернаціоналізація навчального процесу та можливостей освіти. Європейські та світові приклади якості академічного навчання-30 год..
Курс 4. Системи вищої освіти в Болгарії. Програми підготовки та організації навчального процесу: уніфікація та диференціація-30 год..
Курс 5. Специфіка наукової підготовки в Польщі. Написання та публікація наукових робіт (Web of Science, Scopus) -30 год.

За результатами стажування учасники отримають сертифікат про проходження науково-педагогічного стажування. Сертифікат про проходження науково-педагогічного стажування є документом, який підтверджує проходження курсу підвищення компетентностей у ЗВО країни, що входить до Європейського Союзу. Сертифікат дійсний щодо здобуття звання доцента, професора, враховується під час ліцензування та акредитації освітньої програми, забезпечує виконання показників науково-педагогічної активності працівників ЗВО.

Контакти для участі— (063) 41970 54 email: osvita21@ukr.net

Джерело: https://www.facebook.com/european.education.sk/posts/971403043597309

Skip to content