Україно-фінська співпраця

В результаті проведення відкритого конкурсу для співпраці з Проєктом “Навчаємося разом” були відібрані пілотні заклади вищої та фахової передвищої освіти (ЗВО/ЗФПО), які готують педагогічних працівників. Одним із закладів-учасників Проєкту став Університет Григорія Сковороди в Переяславі. Від нашого закладу беруть участь представники кафедри педагогіки, теорії і методики початкової освіти на чолі з деканом факультету педагогічної освіти, менеджменту і мистецтва  Ігнатенко Н.В.

Проєкт “Навчаємося разом” надасть допомогу викладацькому складу  у розробленні нових освітніх програм зі спеціальності 013 Початкова освіта для здобуття ступеня бакалавра або магістра початкової освіти відповідно до педагогічної концепції НУШ. Команди розробників отримають підтримку в межах модульної програми підготовки тренерів для тренерів, спрямованої на розвиток спроможності команд розробників з розроблення освітніх програм підготовки педагогічних працівників.

Програма підготовки тренерів для тренерів складається з модульних онлайн-тренінгів (вебінарів), які будуть проведені восени 2021р., та роботи тренерів та команди розробників на місцях протягом осені 2021 р. – весни 2022 р. з метою виконання отриманих завдань. Модульні навчальні вебінари покликані збагатити українську практику розроблення програм відповідними фінськими підходом та передовими практиками підготовки педагогічних працівників.

Місце проведення:  ZOOM

Робочі мови – українська та англійська (Синхронний переклад)

Фінські експерти: Гельсінський університет, факультет педагогічних наук:

  • професор, доктор фізико-хімічних наук Ярі Лавонен, директор Національного форуму з питань педагогічної освіти, екс-директор відділу педагогічної освіти з багаторічним досвідом роботи;
  • доктор Кайса Хал, керівниця кафедри з підготовки вчителів-предметників, викладачка іноземної мови в університеті;
  • доктор Хейді Кшувацкі, викладачка математики в університеті

Ціль: поглибити розуміння циклу, підходу та найкращих практик, пов’язаних із плануванням, впровадженням та оцінюваннямосвітніх програм підготовки педагогічних працівників у ЗВО/ЗФПО шляхом знайомства з фінським досвідом.