ОГОЛОШЕНО СТИПЕНДІЇ НА НАВЧАННЯ У КИТАЙСЬКІЙ НАРОДНІЙ РЕСПУБЛІЦІ У 2023/2024 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

Відділ міжнародних зв'язків Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Новини > Аспірантам > ОГОЛОШЕНО СТИПЕНДІЇ НА НАВЧАННЯ У КИТАЙСЬКІЙ НАРОДНІЙ РЕСПУБЛІЦІ У 2023/2024 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

Відповідно до Угоди між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти Китайської Народної Республіки про співробітництво у сфері освіти Уряд Китайської Народної Республіки надає для громадян України 33 державні стипендії на навчання у 2023/2024 навчальному році за освітніми рівнями бакалавр, магістр, доктор філософії та на мовне стажування.

Міністерство приймає заявки на отримання державної стипендії Уряду Китайської Народної Республіки до 20 січня 2023 року.

Подання заявки 

Кандидат на отримання державної стипендії Уряду Китайської Народної Республіки має пройти обов’язкову реєстрацію на сайті Китайської стипендіальної ради www.campuschina.org та створити особистий кабінет. Необхідні документи потрібно заповнити (або завантажити) онлайн в особистому кабінеті.

Кандидат повинен заздалегідь звернутися до ЗВО Китаю (до якого планує вступ) та отримати лист-підтвердження від університету про готовність прийняти кандидата на навчання.

Вимоги до кандидата:

– бути громадянином країни, відмінної від Китайської Народної Республіки, і бути здоровим як розумово, так і фізично.
– бути випускником середньої школи віком до 25 років при вступі на програми бакалаврату;
– мати ступінь бакалавра віком до 35 років при вступі на магістерські програми;
– бути магістром віком до 40 років при вступі на докторські програми;
– бути випускником середньої школи (принаймні) віком до 45 років при вступі на загальну стипендію програми;
– мати ступінь магістра або доцента (або вище) віком до 50 років при подачі заявки на програми для старших науковців.
– знати китайську мову на рівні 3 HSK під час подання заявки на студентські або загальноосвітні програми з вивченням китайської мови;
– знати китайську мову на рівні 3 HSK під час подання заявки на програми для старших науковців з вивченням китайської мови;
– знати китайську мову на рівні 4 HSK під час подання заявки на магістерські або докторські програми з викладанням китайської мови;
– відповідати вимогам вступу до прикладних університетів з точки зору академічних здібностей, знання мови та інші відповідні критерії.

Перелік необхідних документів:

a) Форма заявки на стипендію китайського уряду (китайською або англійською мовами).
b) Копія головної сторінки паспорта: Заявник повинен надати чітку відскановану копію свого/її звичайний закордонний паспорт з терміном дії до 1 березня 2024 року.
c) Нотаріально завірений найвищий диплом: потенційні переможці диплому повинні надати офіційні підтвердження статусу студента в їх поточному закладі освіти. Документи іншими мовами, крім китайської або англійською мовою повинні бути додані нотаріально завірені переклади китайською або англійською мовами.
d) Академічні довідки: транскрипти мовами, відмінними від китайської чи англійської, повинні бути з нотаріальним перекладом китайською або англійською мовою.
д) Сертифікати мовної кваліфікації. Кандидати на програми з викладанням китайської мови повинні подавати дійсні звіти HSK відповідно до вимоги знання китайської мови. Кандидати на інші мовні програми повинні надати відповідні сертифікати про знання мови відповідно до вимог університету, наприклад Звіт IELTS або TOFEL.
f) Вступні документи: щоб подати заявку на здобуття ступеня магістра та доктора або як загального і старші науковці, вступники надають документи про вступ до закладу освіти КНР, видані вступнику університетом. Документи для вступу включають повідомлення про вступ, лист перед вступом, запрошення від викладачів тощо. Абітурієнти з вступними документами отримають пріоритет у виграші стипендії китайського уряду.
g) План навчання або пропозиція дослідження китайською або англійською мовами. (Мінімум 200 слів для студентів, 500 слів для студентів без вищого ступеня та 800 слів для аспірантів.)
h) Рекомендаційні листи: для кандидатів на аспірантуру або для старших науковців програми повинні надати два рекомендаційні листи китайською або англійською мовою від професорів або доцентів.
і) Приклад ст. Щоб подати заявку на спеціальність, пов’язану з мистецтвом або дизайном, заявники можуть подати їхні власні роботи через «Приклад мистецтва/Інші супровідні документи» в системі. Абітурієнти також могли надати такі матеріали університетам,в які вступили безпосередньо іншими способами.
j) Заявники віком до 18 років повинні подати дійсні документи про їхніх опікунів в Китаї.
k) Заявники, які планують залишитися в Китаї більше 6 місяців, повинні надати ксерокопію форми фізичного огляду іноземця, заповненої англійською мовою (оригінал має зберігатися у заявника. Форма розроблена китайським карантином і її можна отримати в диспетчерському органі. Фізичний огляд повинен охоплювати всі пункти, перелічені в медичному огляді іноземця. Неповні документи або документи без підпису лікуючого лікаря, офіційного штампу лікарні або запечатана фотографія заявників недійсні. Виберіть відповідний час для проходження медичного огляду, оскільки результат дійсний
лише на 6 місяців.
l) Звіт про несудимість. Заявник повинен надати дійсну довідку про несудимість, видану місцевим органом громадської безпеки, яка зазвичай видається протягом 6 місяців до дати подання заявки.

Нагадування: завантажені супровідні документи мають бути чіткими, автентичними та дійсними. Абітурієнтам рекомендується використовувати професійний пристрій для сканування відповідних документів документів. Заявники несуть наслідки, спричинені незрозумілими або неідентифікованими завантаженими матеріалами.Інстукції додаються.

До Міністерства освіти і науки України потрібно подати заявку в електронному та паперовому форматах (документи надіслати в обох зазначених форматах) за Переліком.

В електронному форматі скановані документи (формат PDF) надіслати на адресу: scholarshipsmon@gmail.com. У темі листа необхідно зазначити «Стипендії на навчання в КНР 2023».

Паперові документи приймають за адресою: пр. Перемоги, 10, м. Київ, 01135, Міністерство освіти і науки України, управління міжнародного співробітництва та протоколу з приміткою на конверті: Стипендії на навчання в КНР 2023. Їх можна подати у два способи: ­

  • надіслати поштою (дата визначається за штампом на конверті поштового відправлення);
  • передати під особистий підпис контактної особи із зазначенням дати та часу отримання.

Паперові документи мають бути зібрані у 2 папки (оригінали та їхні копії) відповідно до Переліку.

Розглядатимуть тільки ті заявки, що оформлені відповідно до зазначених вимог та надіслані вчасно.

Контактна особа

  • Міністерство освіти і науки України
  • Відділ академічних обмінів та взаємодії з іноземними студентами управління міжнародного співробітництва та протоколу
  • Маргарита Потапенко
  • Адреса: пр. Перемоги, 10, місто Київ, 01135
  • Тел. (044) 481-32-77
  • Електронна пошта: scholarshipsmon@gmail.com.

Джерело: МОН України