Фонд порятунку вчених Інституту міжнародної освіти (IIE-SRF) є єдиною глобальною програмою, яка пропонує підтримку вченим, які перебувають під загрозою або переміщенні. Професори, дослідники та громадські інтелектуали з будь-якої країни, наукової сфери чи дисципліни можуть претендувати на підтримку IIE-SRF. Заявки перевіряються на предмет академічної кваліфікації, якості/потенціалу роботи заявника та серйозності загроз, з якими стикається заявник.
Перевага надається науковцям, які:
- мають ступінь доктора філософії або вищий науковий ступінь у своїй галузі та значний досвід викладання та/або досліджень в університеті, коледжі чи іншому ЗВО
- мають визнаний список опублікованих досліджень;
- демонструють високі академічні досягнення або перспективність;
- зіткнулися або нещодавно втекли від загрози їхньому життю та/або кар’єрі в рідній країні або країні проживання;
- можуть принести користь академічним спільнотам своїх країн та/або приймаючих країн.
Будь ласка, зверніть увагу, що IIE-SRF, як правило, не розглядає заявки від осіб, які прагнуть продовжити навчання, в тому числі на здобуття ступеня доктора філософії, або завершити академічну програму підготовки; були переміщені або проживали за межами своєї країни більше двох років; мають громадянство або постійне місце проживання в безпечній другій країні; або завершили дворічну стипендіальну або іншу програму для науковців, що перебувають під загрозою.
Необхідні матеріали для подачі заявки включають:
- Аплікаційна форма;
- Актуальне CV або резюме. Переконайтеся, що ваше резюме містить таку інформацію:
- Наукові ступені (установа, яка присудила науковий ступінь, область і дата присудження наукового ступеня);
- Поточна посада (місце, дати роботи, посада та обов’язки);
- Попередні академічні посади (в хронологічному порядку, включаючи місце розташування, дати роботи, професійне звання та обов’язки);
- Детальний перелік ваших наукових публікацій (журнальні статті, книги, розділи, виставки тощо), включаючи повні цитати з назвою публікації, авторами, назвою роботи, датою публікації та номерами сторінок, якщо це можливо;
- Інша відповідна наукова робота (включаючи керівництво магістерськими та докторськими дисертаціями, презентації на конференціях, гранти/нагороди/нагороди, професійна приналежність тощо);
- Академічна заява. Будь ласка, надайте повну заяву з детальним описом вашої академічної та професійної підготовки та досвіду, включаючи детальний опис ваших академічних дослідницьких інтересів. Будь ласка, не забудьте включити опис діяльності, якою ви займалися на своїх академічних посадах, а також пояснення діяльності (дослідження, викладання, публікації тощо), якою ви б займалися під час стипендії. Ваша академічна заява має бути мінімум на одній сторінці.
- Особиста заява. Будь ласка, надайте детальну заяву, пояснюючи, чому ви звертаєтесь до IIE-SRF за підтримкою. Включіть чіткий і детальний звіт про загрози або ризики, з якими ви зіткнулися, і причини, чому ви не можете продовжувати свою роботу у своїй країні в цей час. Ваша особиста заява має займати мінімум одну сторінку.
- Довідкові листи. IIE-SRF вимагає мінімум три (3) рекомендаційні листи, які містять перелічені нижче елементи. У деяких випадках можуть знадобитися додаткові листи. Перевага надається листам від колег як у вашій країні, так і за її межами. Зверніть увагу, що IIE-SRF вимагає оригінальних рекомендаційних листів. Листи не повинні використовувати ідентичний текст, і кожен референт повинен говорити про свої конкретні знання про вашу освіту та/або обставини. Якщо це можливо, будь ласка, попросіть своїх рецензентів складати свої листи на офіційному бланку та надсилати їх до IIE-SRF безпосередньо на srf@iie.org .
- Два (2) академічних/професійних рекомендаційних листи від академічних чи професійних колег, які можуть детально розповісти про ваші дослідження, публікації, викладання чи інший академічний досвід. Якщо це доречно, листи мають описувати ваші унікальні знання та внесок у конкретні інтелектуальні проблеми чи запитання.
- Два (2) особистих рекомендаційних листи від колег або інших осіб, які знають про ваші обставини та можуть описати загрози, з якими ви зіткнулися.
- Копія диплома Ph.D або про вчену ступінь заявника;
- Зразки останніх наукових робіт або дослідницьких публікацій заявника;
- Якщо ви вже отримали від університету чи іншої установи зобов’язання прийняти вашу стипендію, будь ласка, надайте лист від приймаючої сторони із зазначенням її наміру прийняти, якщо ви отримаєте нагороду. Зверніть увагу, що це не обов’язкова вимога.
Для того, щоб розпочати оцінку заявки, IIE-SRF повинен отримати титульний аркуш заявки, актуальну CV, академічну довідку та особисту заяву. Решта матеріалів може бути надіслана пізніше.
IIE-SRF приймає заявки на постійній основі, а стипендії присуджуються щоквартально.
Детальніше за посиланням: For Scholars – IIE Scholar Rescue Fund