Запрошуємо істориків подавати заявки на участь у міжнародному конгресі “Переосмислення України та Європи: Нові виклики для істориків”, що відбудеться 14-17 вересня 2023 року у Вільнюсі, Литва.
Головною метою конгресу є дискусія про створення нового наративу історії України та всього регіону Центрально-Східної Європи. Протягом двох днів відбудуться тематичні панельні дискусії, презентації донорських програм для історичних досліджень та нетворкінг.
Програма заходу розрахована на 2 робочі дні. У перший день представники запрошених фондів представлять свої грантові програми, що фінансують міжнародні проекти у сфері історичних досліджень. Цього самого та наступного дня всі учасники зможуть долучитися до тематичних панельних дискусій та знайти партнерства для можливих нових спільних досліджень. Конгрес відкриється лекцією видатного британського історика та експерта з ранньомодерної європейської історії, професора Роберта І. Фроста з Абердинського університету.
Робочі мови конгресу: для загальних панелей – українська, англійська; мови тематичних панелей – будуть визначені в робочому порядку.
Для спікерів панельних дискусій та учасників з України організатори можуть покрити такі витрати:
- проживання (три ночі в готелі у Вільнюсі, 14-17 вересня)
- проїзд (залізничні та автобусні квитки)
- харчування під час конгресу.
Також передбачена можливість часткового покриття витрат для учасників з інших країн.
Заповніть форму до 15 травня 2023 року (включно). Участь у Конгресі відбудеться на конкурсній основі, результати конкурсу будуть повідомлені Вам на пошту до 1 червня 2023 року.
Участь у конгресі — це можливість дізнатися про грантові програми та познайомитися з представниками фондів, які фінансують міжнародні проекти у сфері історичних досліджень. Долучитися до тематичних панельних дискусій та знайти партнерів для можливих нових спільних досліджень.
На порядок денний будуть поставлені та обговорюватимуться наступні питання:
- Як ми маємо переосмислити історію України та проінтерпретувати її з більш транснаціонального ракурсу в ширшому контексті європейської та глобальної історії?
- Наскільки нам слід переосмислити усталені, щонайменше за 30 років, теми і проблематику наших досліджень в українознавчих студіях?
- Як ми можемо переосмислити і переглянути національну політику і культуру пам’яті в регіоні Україна-Литва-Білорусь-Польща, щоб зробити їх більш транснаціональними?
Джерело: https://vilniuscongress.com/ua/