Впровадження підходів професійної досконалості займає важливе місце в загальній програмі політики ЄС. Університет Григорія Сковороди в Переяславі активно працює в заданому напрямку, створюючи необхідні партнерства для поставлених цілей і завдань.
Участь в проєкті ЄС, направленому на формування і розвиток екосистеми навичок для інновацій, регіональний розвиток та соціальну інтеграцію, одночасно поєднує співпрацю закладів освіти України і ЄС, бізнес інституцій та підприємств через міжнародні мережі співпраці. Така кооперація має на меті реалізацію підходів розвитку професійної майстерності із залученням широкого кола місцевих зацікавлених сторін (ЗВО-ЗП(Т)О-бізнес та підприємства), що дозволяє швидко модернізувати та адаптувати навчання фахівців відповідно до мінливих економічних і соціальних потреб.
Задля розширення можливостей професійного і особистісного розвитку українців, які працюють в різних галузях промисловості, Університет Григорія Сковороди в Переяславі спільно з партнерськими закладами вищої та професійної (професійно-технічної) освіти зініціювали підготовку проєктної заявки в межах оголошеного конкурсу програми Еразмус+ за напрямом Centres of Vocational Excellence (ERASMUS-EDU-2023-PEX-COVE).
Проєкт ґрунтується на вивченні локального контексту потреб розвитку та кадрового забезпечення підприємств різних галузей промисловості та сфери обслуговування з метою формування регіональних центрів професійної майстерності.
Проєкт заснований на методології центрів знань (Eco Excellence Hub), що передбачає формування міжнародної експертної групи у формі мережі Eco Excellence центрів професійної майстерності для формування eкo-професійних та трансверсальних (ключових) навичок у провайдерів та здобувачів професійно-технічної освіти. В межах мережі будуть здійснюватися дослідження та розроблятимуться освітні продукти для формування просунутої професійної майстерності шляхом створення екосистем навичок для інноваційного розвитку регіону та соціальної інклюзії (creating green skills ecosystems for innovation, regional development, and social inclusion).
Інтегральним результатом проєкту стане формування у цільових аудиторій проєкту чіткого розуміння галузевих аспектів сталого розвитку та вміння впроваджувати інструментарій екологізації. На базі кожного університету-учасника буде створений спеціалізований центр професійної майстерності, орієнтований на локальні потреби бізнесу та ЗП(Т)О.
З метою аналізу регіональних потреб представників освітнього та бізнес сектору проєктною командою від УГСП було проведено опитування щодо серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти та підприємств Київської області. Результати проведеного анкетування можна переглянути за посиланнями нижче: