Національний фонд досліджень України (НФДУ) та Нідерландська дослідницька рада (NWO) домовилися про співпрацю та об’єднання зусиль. Вчені в Україні матимуть можливість співпрацювати з науковцями Королівства Нідерландів і таким чином продовжувати свою наукову кар’єру в складних умовах, взявши участь у конкурсі “Конкурсний відбір на додаткові грантові можливості NWO для українських вчених: Партнерська ініціатива NWO-НФДУ” 2023 року.
Цей конкурс адмініструється NWO та реалізується у співпраці з НФДУ. Метою конкурсу “Конкурсний відбір на додаткові грантові можливості NWO для українських вчених: Партнерська ініціатива NWO-НФДУ” є стимулювання онлайн участі кваліфікованих дослідників з України в поточних проєктах NWO та розширення їхньої професійної мережі в нідерландській дослідницькій спільноті. Команда проєкту NWO може надавати консультації, інформацію, наставництво та/або іншу допомогу окремим дослідникам з України.
Бюджет, доступний для цього конкурсу, становить 250 000,00 євро. Максимальна сума одного гранту становить 25 000,00 євро. Гранти надаватимуться переможцям до того моменту, поки не буде вичерпано бюджет ініціативи в хронологічному порядку подання заявок.
Хто може подавати заявку
Грант передбачає фінансову підтримку українського вченого, який виступатиме партнером. Заявки можуть бути подані до NWO науковими керівниками визначених поточних науково-дослідних проєктів, які фінансуються NWO. Щоб мати можливість витратити грант NWO в Україні, український вчений, який буде партнером бенефіціара, повинен завжди виступати співзаявником.
Український вчений, який виступає партнером (співзаявником), не може бути основним заявником.
Науковий керівник у Королівстві Нідерландів (головний заявник):
- є керівником поточного проєкту NWO в Нідерландах;
- є основним заявником (подає заявку) у цьому конкурсі.
Український вчений, який виступатиме партнером (співзаявником):
- перебуває в Україні;
- має науковий ступінь (отриманий або визнаний в Україні);
- працює на посаді (доцента) професора або (головного/провідного/старшого) наукового співробітника в одному з наступних типів українських установ державної форми власності:
– вищий навчальний заклад;
– наукова установа; - працює в українському закладі вищої освіти/науковій установі державної форми власності, який зареєстрований та функціонує відповідно до законодавства України;
- має офіційне працевлаштування (основне місце роботи) в українському закладі вищої освіти або науковій установі;
- є співавтором заявки на участь у цьому конкурсі;
- не працює в науковій установі, яка підпадає під дію міжнародних та національних санкційних законодавств та правил (див. карту санкцій ЄС www.sanctionsmap.eu).
Головний заявник подає заявку до NWO через систему онлайн-заявок ISAAC. Під час процесу оцінювання заявки NWO буде підтримувати зв’язок з головним заявником. Після того, як заявка отримає фінансування, головний заявник стає керівником проєкту і контактною особою для NWO. Наукова установа головного заявника є головним бенефіціаром і стане офіційним розпорядником коштів. Співзаявники відіграють активну роль у реалізації проєкту. Керівники (суб)проєкту та бенефіціар/бенефіціари несуть спільну відповідальність за реалізацію всього проєкту.
На що можна подавати заявку
Грант можна отримати на покриття витрат на оплату праці українського вченого, який виступає партнером, та відповідних матеріальних витрат. Українські наукові установи можуть отримати лише один грант в рамках цього конкурсу. Термін отримання фінансової підтримки, яку запитує український вчений, що виступає партнером, не може виходити за часові рамки строку реалізації відповідного проєкту NWO. Грант покриває оплату праці одного українського вченого з частковою або повною зайнятістю протягом періоду від 6 до 24 місяців та відповідні матеріальні витрати. До можливих матеріальних витрат відносяться: витрати на закупівлю товарів/послуг, які необхідні для виконання проєкту; витрати на проїзд та проживання (відрядження) для виконавця проєкту, зазначеного в заявці, а також витрати на організаційні заходи. Прийнятність матеріальних витрат визначається відповідно до норм NWO для відповідного поточного проєкту NWO.
Максимальні витрати на одного партнера з України (еквівалент повної зайнятості) становлять 1 040 євро на місяць включаючи витрати на оплату праці та матеріальні витрати. Максимальні матеріальні витрати на місяць становлять 315 євро на один еквівалент повної зайнятості. Сума витрат на оплату праці та матеріальні витрати, тобто загальна сума гранту, не може перевищувати 25 000,00 євро.
Український вчений, який виступає партнером, отримує грант безпосередньо від нідерландської наукової установи/закладу вищої освіти головного заявника. Науковий керівник проєкту в Нідерландах відповідає за:
- фінансову звітність щодо всіх витрат як в євро, так і в українській валюті (в звітних документах має зазначатись курс обміну);
- обґрунтоване визначення розміру валютного курсу. На вимогу NWO, нідерландський науковий керівник завжди має бути в змозі надати обґрунтовання такого визначення.
Ризик, пов’язаний з коливаннями курсу обміну валюти, покладається на партнера з України. Тому прибутки або збитки, пов’язані з курсом обміну, не беруться до уваги. Курс обміну валют визначається банком, що обслуговує український заклад вищої освіти наукову установу державної форми власності на дату здійснення валютообмінної операції. Перевірити курс валют у банках та на певну дату можна за посиланням: https://minfin.com.ua/ua/currency/.
Коли можна подавати заявки
Заявки можна подавати в будь-який час починаючи з 11 вересня 2023 року. Кінцевий термін подачі заявок – 14:00 CET 08 квітня 2024 року.
Заявки мають надійти до NWO принаймні за 2 місяці до запланованого початку участі українського партнера в поточному науково-дослідному проєкті NWO. Гранти надаватимуться переможцям до того моменту, поки не буде вичерпано бюджет ініціатииви в хронологічному порядку подання заявок.
Контакти
Якщо у Вас виникають запитання щодо Конкурсного відбору на додаткові грантові можливості NWO для українських вчених: Партнерська ініціатива NWO-НФДУ, звертайтеся, будь ласка, за наступними контактами:
У Нідерландах: Барбара Даммерс-Сзенасі (Barbara Dammers-Szenasi), +31 (0)70 3440980, NWO_NRFU_Partnership@nwo.nl
В Україні: Тетяна Мачуліна, T.Machulina@nrfu.org.ua
З технічними питаннями щодо роботи в системі ISAAC звертайтеся, будь ласка, до служби підтримки ISAAC. Зі службою підтримки ISAAC можна зв’язатися з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 17:00 за центральноєвропейським часом за телефоном +31 (0)20 346 71 79. Ви також можете надіслати своє запитання електронною поштою на адресу isaac.helpdesk@nwo.nl. Ви отримаєте відповідь протягом двох робочих днів.
Детальніше з умовами участі можна ознайомитися за посиланням.
Джерело: Лист_МОН України