Грантові пропозиції

Швидка підтримка спроможностей громадянського суспільства України діяти в надзвичайних обставинах

ІСАР Єднання запустив грантовий конкурс із оновленою і спрощеною процедурою “ШВИДКА ПІДТРИМКА СПРОМОЖНОСТЕЙ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА УКРАЇНИ ДІЯТИ В НАДЗВИЧАЙНИХ ОБСТАВИНАХ”

Мета конкурсу:

  • Дати ресурс організаціям громадянського суспільства, щоб вони змогли швидко відреагувати на виклики і потреби у воєнних умовах.

Пріоритети конкурсу

  • Організація змінює свою діяльність і адаптовується до воєнних умов. 

Організація змінює діяльність відповідно до потреб і викликів своєї цільової аудиторії,  громади та/чи спільноти, з якою взаємодіє.  Бюджет проєкту може включати: витрати на розробку нових планів або політик/процедур, дослідження потреб нових цільових аудиторій, розробку нових послуг, адміністративні видатки тощо.

  • Організація підтримує свою спільноту (діти, вразливі групи населення, постраждалі внаслідок воєнних дій тощо) за допомогою громади. 

Бюджет проєкту може включати: видатки, пов’язані з вирішенням гуманітарних потреб цільових аудиторій та громад, організацією збору коштів/ресурсів на потреби, пов’язані з воєнними діями та їх наслідками.

  • Активності спрямовані на безпеку громадських організацій та благодійних фондів. 

Підвищення безпеки персоналу, даних та обладнання. Бюджет може включати:  навчання щодо основ безпеки (у тому числі цифрової), розробку комплексних безпекових планів, аудит цифрових ресурсів,  проведення заходів для забезпечення безпеки.

  • Моніторинг ситуації в країні 

Здійснення моніторингових заходів у різних сферах: дотримання прав людини, воєнних злочинів, корупційних дій, потреб людей, які постраждали внаслідок воєнних дій тощо.

  • Інші заходи, спрямовані на те, щоб посилити спроможність громадських організацій та благодійних фондів швидко реагувати і діяти  в умовах надзвичайних обставин.

ІСАР Єднання може підтримати інші заходи, спрямовані на підвищення спроможності ОГС діяти в умовах надзвичайних обставин.

 

Конкурс спростили до 1 етапу. Протягом 3 днів ІСАР Єднання дає відповідь про результати розгляду заявки.

Для подачі заявки треба надіслати текст заявки (у форматі pdf чи word) з детальним і обґрунтованим бюджетом (у форматі excel) та банківську довідку з реквізитами на пошту u2u.ednannia@gmail.com. Детальнішу інформацію можна скачати за посиланням.

Прийом заявок відбувається на постійній основі з 25.02.2022 і до офіційного закриття конкурсу шляхом окремого оголошення.

Джерело: ГУРТ

Гранти на дослідження DAAD

Основною метою цієї програми є популяризація дослідницьких проєктів у контексті докторських програм.

Хто може подати заявку?

Відмінно кваліфіковані докторанти, молоді вчені та вчені (крім докторантів), які закінчили ступінь магістра або диплом, або, у виняткових випадках, ступінь бакалавра не пізніше того часу, коли вони розпочнуть свої грантові дослідження.

Що можна фінансувати?

Дослідницький проєкт або курс безперервної наукової освіти у державному чи визнаному державою вищому навчальному закладі Німеччини або не в університетському науково-дослідному інституті, який проводиться за погодженням з науковим радником у Німеччині.

Тривалість фінансування

  • Від 7 місяців до максимум 12 місяців; тривалість гранту визначається приймальною комісією і залежить від проєкту, про який йдеться, та графіка роботи заявника.
  • Грант не підлягає поновленню.

Виплати

  • Залежно від академічного рівня, щомісячні виплати
    складають : 861 євро- для випускників,
    1200 євро- для докторантів
  • Виплати на страхування здоров’я, нещасного випадку та особистої відповідальності
  • Витрати на відрядження , якщо ці витрати покриваються країною або іншим джерелом фінансування
  • Одноразова допомога на дослідження

За певних обставин власники грантів можуть отримати такі додаткові пільги:

  • щомісячна орендна субсидія
  • щомісячна допомога супроводжуючим членам сім’ї
  • У разі інвалідності або хронічної хвороби: субсидія на додаткові витрати, які є результатом інвалідності або хронічної хвороби і не покриваються іншими постачальниками фінансування: Додаткова інформація

Щоб дозволити власникам грантів вивчати німецьку мову під час підготовки до перебування в країні, DAAD пропонує такі послуги:

  • Оплата курсів за онлайн -мовний курс після отримання листа про стипендію
  • за необхідності: Мовні курси (2, 4 або 6 місяців) до початку дослідницького перебування в Німеччині; DAAD вирішує, чи фінансувати участь власника гранту та як довго, залежно від мовних знань та проекту. Якщо стипендія мовного курсу надається, а робоча мова в приймаючому інституті – німецька, участь у ній є обов’язковою. Через пандемію курси німецької мови можуть проходити онлайн.
  • Допомога за обраний особисто курсом німецької мови протягом періоду гранту
  • Відшкодування зборів за тестування TestDaF або DSH, які проходять або у вашій країні після отримання листа про стипендію, або в Німеччині до закінчення періоду фінансування

Яким вимогам необхідно відповідати?

  • Як правило, ви повинні закінчити навчання не раніше ніж за шість років до закінчення терміну подачі заявки. Якщо ви вже розпочали докторську ступінь, початок докторської ступеня не повинен бути раніше ніж 3 років тому.
  • Ваша заявка не може бути розглянута, якщо ви проживали в Німеччині більше 15 місяців на час подачі заявки.

Мовні навички

  • Необхідний рівень мови залежить від навчальних планів та предмета заявника: У мистецтві, суспільних науках та в праві зазвичай очікується принаймні гарне знання німецької мови. Щодо природничих та технічних наук, докази належного володіння англійською мовою також можуть бути прийняті, якщо в приймаючому інституті володіють англійською мовою.

Документи заявки

Сертифікати, підтвердження кредитів, сертифікати та переклади можуть бути відскановані у несертифікованій формі та завантажені на портал DAAD. DAAD залишає за собою право вимагати завірені копії документів.

Документи, які потрібно завантажити на портал DAAD

  • Онлайн -заява
  • Повна біографія в табличній формі (макс. 3 сторінки)
  • Список публікацій (макс. 10 сторінок), якщо є
  • Пропозиція, підготовлена ​​та сформована вами, а також опис попередніх дослідницьких робіт (загалом не більше 10 сторінок). Пропозиція – це обширний та детальний опис науково -дослідного проекту, який обговорювався з науковим керівником. Будь ласка, також прочитайте нашу Важливу інформацію про стипендію / розділ В, пункт 2.
  • Графік планових дослідницьких робіт
  • Лист, що підтверджує керівництво науковим радником у Німеччині, яке посилається на пропозицію заявника та підтверджує, що приймаючий інститут надасть робоче місце
  • Свідоцтво про вищу освіту із зазначенням остаточної оцінки (ів): сертифікат має бути наданий до початку досліджень за підтримки гранту, якщо він не доступний на момент подання заявки.
  • Інші документи, що підтверджують вашу заявку (приклад: довідки про роботу, докази практичної підготовки/стажування чи соціальної прихильності тощо)
  • Сертифікат німецької мови – мовні сертифікати можуть бути видані одним із місцевих лекторів DAAD. Ці мовні сертифікати не замінюють необхідного мовного сертифіката для навчання у німецькому університеті.
  • Переклади німецькою або англійською мовами документів, поданих національною мовою (завантажуватись із відповідними документами)
  • Крім того, сертифікат англійської мови, якщо мова вашого дослідження – англійська

Поточна примітка: Якщо мовний сертифікат є частиною документів для подання заявки, зверніть увагу на наступне: В абсолютному винятку, якщо ви не можете подати мовний сертифікат через корону (наприклад, через закриття університетів або мовних центрів тестування, і якщо також неможливий цифровий мовний тест). Будь ласка, завантажте відповідне обґрунтування з самооцінкою вашого поточного рівня мови відповідно до CEFR замість відсутнього документа (поради щодо самооцінки ваших мовних знань можна знайти тут, у розділі А, пункт 8 ).
У цих випадках відсутність мовного сертифіката не призводить до офіційного відхилення Вашої заяви про стипендію DAAD. Однак подані мовні сертифікати включаються до оцінювання. Якщо ви отримаєте мовні сертифікати після закінчення терміну подання заявки, надішліть їх пізніше.
Зверніть увагу, що вам все одно знадобиться доказ володіння мовою, щоб подати заявку на місце у німецькому вищому навчальному закладі і таким чином мати можливість отримати стипендію.

Процедура подання заявки відбувається онлайн через портал DAAD.

Інформаційно-консультативні центри

DAAD Information Centre Kiew
pr. Peremohy 37 (KPI), Korpus 6
03056 Kiev
Ukraine
Tel .: +380 (44) / 204 85 41
Fax .: +380 (44) / 204 82 69
E-Mail .: info@daad-ukraine.org
WWW .: www.daad-ukraine.org

Джерело: https://www.daad-ukraine.org/uk/poshuk-stipendij/stipendien-datenbank-uk/?type=a&origin=17&subjectgroup=B&q=0&status=4&page=0&onlydaad=0&language=en&id=0&pg=1&detail_to_show=57140602

Міжнародна стипендія Warwick Chancellor’s International Scholarships

Грант: повна стипендія

Коли: щороку

Де: Лондон, Великобританія

Стипендія Warwick Chancellor’s International Scholarships виплачується щорічно на конкурсній основі студентам аспірантури університету University of Warwick. На стипендію можуть претендувати всі іноземні студенти, які надходять на будь-яку програму аспірантури університету University of Warwick.

Щорічно 25 кращих студентів отримують стипендію, яка складається з:

  • Повної оплати навчання для іноземних студентів;
  • Стипендії для оплати проживання в Лондоні
  • Фінансування розраховане на 3,5 роки, якщо студент тільки надходить на навчання, а якщо студент вже навчається в аспірантурі університету University of Warwick, то фінансування буде зменшено відповідно.

Вимоги до кандидатів

На стипендію можуть претендувати:

  • кандидати, які вступають на навчання на одну з програм аспірантури університету University of Warwick;
  • студенти, які вже навчаються в університеті University of Warwick на одній з програм аспірантури, або на програмі MPhil / PhD, можуть подавати заявку на стипендію в перший рік навчання після зарахування на програму;
  • кандидати, які не є громадянами Великобританії і які повинні оплачувати своє навчання в аспірантурі.

Для отримання стипендії необхідно подати заявку на вступ до аспірантури і заявку на отримання стипендії. Деталі про подачу цих заявок можна знайти перейшовши за посиланням.

Детальніше про стипендії на сайті університету: https://warwick.ac.uk/services/dc/schols_fund/scholarships_and_funding/chancellors_int

Стипендія іноземним студентам аспірантури університету Cambridge University

Грант: оплата витрат

Коли: щороку

Де: Великобританія

Кембриджський університет пропонує стипендію іноземним студентам аспірантури Cambridge International, стипендія призначається іноземним студентам, у яких високий рейтинг.

Стипендію можна отримати на навчання на будь-яких дослідницьких програмах аспірантури (PhD) університету.

Стипендія оплачує вартість навчання в університеті і також надається допомога на утримання, достатню для однієї людини.

Вимоги до кандидатів:

  • стипендію можуть отримати іноземні студенти (що проживають за межами ЄС), що надходять на одну з дослідницьких програм аспірантури університету Cambridge University;
  • необхідно знати англійську мову;
  • університетський комітет складає один рейтинг усіх кандидатів з усіх дисциплін. При узгодженні цього списку беруться до уваги тільки чинники академічної кваліфікації і дослідницький потенціал. Фінансове становище претендентів не впливає на вибір стипендіатів.

Як подати заявку

Всі кандидати повинні заповнити розділ фінансування онлайн-форми заявки через онлайн портал, вказавши своє бажання бути розглянутим на отримання стипендії.

Подробиці на офіційному сайті: https://www.cambridgetrust.org/scholarships/v-c-awards-and-cambridge-international-scholarships/

Грант на дослідницьку роботу для студентів аспірантури в Гонконзі

Hong Kong PhD Fellowship Scheme

Грант: $ 30 000 в рік + $ 1300. на витрати

Коли: щороку

Де: Гонконг, Китай

Стипендія в Гонконзі на дослідницьку роботу в восьми кращих університетах Гонконгу для студентів всіх національностей.

З 2009 року в Гонконзі заснований грант на виплату стипендії студентам аспірантури. Метою гранту є залучення талановитих та кращих студентів всього світу для проведення дослідницької роботи в університетах Гонконгу.

Обраним кандидатам виплачується щорічна стипендія розміром 38 600 $, а також виплачуються 1600 $ на витрати пов’язані з дослідницькою роботою (участь в конференціях, міжнародні поїздки) протягом 3 років.

Студенти будуть отримувати річну стипендію у розмірі 38 600 $ і 1600 $ на витрати, пов’язані з дослідницькою діяльністю.

Вимоги до кандидатів

  1. Кандидатом може бути будь-який студент будь-якої національності або походження.
  2. Номінант повинен представити область, в якій проводить дослідження. Області дослідження діляться на 2 групи:
  • Природничі науки, медицина, техніка та інженерія;
  • Гуманітарні науки, соціальні науки та бізнес-дослідження.
  1. Бажаючим необхідно подати онлайн заявку на Hong Kong PhD Fellowship Scheme Electronic System, а також вибрати один з восьми інститутів Гонконгу, які беруть участь в програмі, і подати заявку в один з цих ВНЗ.

При відборі номінантів приймаються до уваги наступні критерії:

  • успішність в навчанні;
  • дослідницькі здібності і потенціал;
  • лідерські здібності;
  • навички міжнародного спілкування.

Інформація на сайті організатора: https://cerg1.ugc.edu.hk/hkpfs/index.html

Fulbright Research and Development Program

Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців.
У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук; адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій (НДО).

Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни

  • Американські студії
  • Антропологія
  • Археологія
  • Архітектура / містопланування
  • Астрономія
  • Бібліотекарство
  • Біологія
  • Гендерні студії
  • Генетика
  • Географія
  • Геологія
  • Громадське управління
  • Державна політика
  • Екологія/охорона довкілля
  • Економіка (теоретичні напрямки)
  • Журналістика / засоби масової комунікації
  • Інженерні науки
  • Інформаційні науки
  • Історія
  • Історія, критика або менеджмент у галузі культури та театру
  • Комп’ютерні науки
  • Лінгвістика/ прикладна лінгвістика
  • Література
  • Математика
  • Матеріалознавство
  • Мистецтво (живопис, скульптура, музика, кіно, театр, фотографія,хореографія) / мистецтвознавство
  • Міжнародні відносини
  • Музеєзнавство
  • Освіта/управління в галузі освіти
  • Охорона здоров’я
  • Охорона історичної спадщини
  • Педагогіка
  • Політичні науки
  • Правознавство
  • Психологія
  • Релігійні студії
  • Сільське господарство
  • Соціальна робота
  • Соціологія
  • Українознавчі студії
  • Фізика
  • Філософія
  • Фольклор
  • Хімія

*  Український Офіс Програми імені Фулбрайта не розглядатиме подання на такі напрямки, як бухгалтерський облік, аудит, логістика, менеджмент, маркетинг, бізнес, управління бізнесом, клінічна медицина.

** Конкурсанти можуть подаватись на міждисциплінарні напрямки досліджень або на стажування за спеціальністю, відмінною від зазначеної в дипломі, якщо вони мають фаховий досвід роботи за цією спеціальністю (не менше 1-2-х років) або володіють базовими  знаннями та навичками з цієї спеціальності, одержаними завдяки проходженню стажувань, тренінгів, сертифікатних та інших освітніх програм.

Вимоги до кандидатів:

  • мати українське громадянство та проживати в Україні
  • викладати (на умовах повної або неповної ставки) у ВНЗ або мати щонайменше 2 роки досвіду викладання, навчання в аспірантурі, дослідницької, адміністративної роботи у системі вищої освіти або 2 роки професійного досвіду у відповідній у галузі
  • володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному академічному середовищі (TOEFL iBT не менше 80 балів)
  • повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, яку отримують учасники програм обмінів
  • подаватись на іншу дослідницьку програму Fulbright Scholar не раніше ніж через 2 роки після перемоги у конкурсі за програмою Fulbright Research and Development Program

* Не можуть брати участь у програмі Fulbright Research and Development Program фулбрайтівські випускники, котрі отримали ступінь магістра як стипендіати програми Fulbright Graduate Student Program.

Умови гранту:

Тривалість гранту — 6-9 місяців. Упродовж академічного року учасники Програми проводять індивідуальні дослідження; знайомляться з актуальними надбаннями американських університетів у плануванні навчальних програм, розробці учбових курсів та їх викладанні; беруть участь у наукових конференціях та семінарах. Програма не передбачає здобуття наукового ступеня, але надає можливість стипендіатам відвідувати семінари та лекції в якості вільних слухачів.

До участі у конкурсі приймаються лише індивідуальні проекти — дослідницькі та такі, що спрямовані на розробку та запровадження нових навчальних курсів, оновлення навчальних матеріалів, вивчення та оволодіння передовими методами навчання та викладання.

Учасники Програми отримують:

  • щомісячну стипендію
  • додаткові кошти для придбання професійної літератури
  • медичне страхування
  • квиток в обидва боки

Документи на конкурс та вимоги до їх оформлення:

Претендентам необхідно подати до Офісу Програми імені Фулбрайта комплект документів, до якого входять:

  • [анкета]
  • обов’язкові додаткові форми (див. у переліку пакету документів)
  • три рекомендаційні листи
  • копії всіх документів про вищу освіту (дипломи з додатками) та копії документів про наукові ступені та звання (дипломи, атестати тощо)
  • портфоліо (для кандидатів з творчих напрямків)

Критеріями відбору є:

  • наукові досягнення кандидата
  • переконливо розроблений план стажування
  • актуальність проекту, реальність втілення його результатів, здатність до співпраці з американськими та українськими колегами над проектами, що матимуть суттєвий вплив на стан сучасної освіти та науки в Україні або практику вищої школи
  • готовність до ініціювання та запровадження нових курсів, розповсюдження передових методів навчання та викладання

Детальніше за посиланням : Fulbright Ukraine

НІМЕЦЬКА АКАДЕМІЧНА СЛУЖБА ОБМІНІВ

(DAAD)

Німецька служба академічних обмінів є посередницькою організацією зовнішньої культурної політики, освітньої та наукової політики, а також розвитку співпраці в галузі вищої школи.

За кордоном DAAD представлений широкою мережею офісів, доцентів та об´єднань колишніх стипендіатів і пропонує інформацію та консультації на місці: філії та інформаційні центри (IC) у всьому світі забезпечують контакт з партнерами, а також ефективне спілкування, проведення програм та консультації на місці.

Стипендії Німецької Академічної Служби Обмінів DAAD: http://www.daad.org.ua/ukr/stipendien.htm

Джерело: www.daad.org.ua

СТИПЕНДІЇ ДААД

1. Наукові стажування для викладачів ВНЗ та науковців

Іноземні науковці, які працюють у ВНЗ та науково-дослідних інститутах, мають можливість провести дослідження в одному з державних або державно визнаних німецьких ВНЗ або поза університетських науково-дослідних установ.

2. Повторні запрошення колишніх стипендіатів DAAD

Для збереження контактів колишні стипендіати DAAD по магістерських або аспірантських програмах тривалістю понад шість місяців, а також колишні стипендіати, які щонайменше рік навчалися у НДР, можуть подавати документи на повторне запрошення для проведення досліджень або роботи у одному з державно визнаних німецьких ВНЗ, науково-дослідних інститутів або інших інституціях в сфері економіки, управління, культури або медіа.

3. Наукові стипендії для аспірантів та молодих науковців

Стипендії пропонують можливість іноземним молодим науковцям провести дослідження або підвищити кваліфікацію у одному з німецьких ВНЗ або науково-дослідних інститутів.

4. Стипендії DAAD/OSI

Німецька служба академічних обмінів (DAAD), Бонн, та Інститут відкритого суспільства (OSI), Будапешт, проводять спільну стипендійну програму для випускників та молодих викладачів ВНЗ з України в галузі гуманітарних та суспільних наук з метою навчання або проведення досліджень та захисту дисертації у німецьких ВНЗ.

5. Стипендії для митців та архітекторів: навчання

Стипендії пропонують іноземним шукачам зі спеціальностями образотворче мистецтво, дизайн, кіно, музика, архітектура можливість навчатися у державних німецьких ВНЗ з метою підвищення кваліфікації без отримання диплому наприкінці навчання.

6.Стипендії для митців: робоче перебування викладачів ВНЗ

Викладачі ВНЗ в галузі образотворче мистецтво, дизайн, кіно, музика, архітектура, а також театральне мистецтво, режисура, танець та хореографія можуть подавати заяви на робоче перебування з метою митецької співпраці з німецьким ВНЗ.

НАВЧАННЯ В АСПІРАНТУРІ В НІМЕЧЧИНІ

Традиційне (індивідуальне) навчання під керівництвом наукового керівника (т.зв. модель “вчитель-учень”). Допуск до навчання згідно з порядком навчання в аспірантурі.

ПОДАЛЬША ІНФОРМАЦІЯ:

http://www.study-guide-bw.com/research/step/index.html (Step-By-Step Guide to Applications: PhD courses)

http://www.hochschulkompass.de

http://www.forschungsportal.net