Вчора в рамках проєкту УКФ «Університетська мобільність: Mobile Art Edu Camp» пройшов пʼятий день перебування гостей з Університету Григорія Сковороди в Переяславі за напрямком «хоровий спів» в Ізмаїлі, який розпочався з круглого столу «Багатонаціональна культура української Бессарабії», в якому вони приймали активну участь.
Ведуча, студентка кафедри музичного та образотворчого мистецтв Ізмаїльського державного гуманітарного університету Л.Комурзан (науковий керівник к.пед.н., доц. О. Бухнієва), розповіла про Бессарабію як багатонаціональний край та представлені тут національності, які зберігають та цінують автентичність своєї культури, але водночас поважають українську культуру і з задоволенням виконують співочі, мелодійні українські пісні, танцюють запальний гопак. Вона також продемонструвала деякі найяскравіші обряди болгар, молдаван, гагаузів.
Учасники круглого столу, студенти Університету Григорія Сковороди в Переяславі, заспівали українські пісні Переяславщини. Завершила цю зустріч Лілія Комурзан виконанням болгарської пісні «Бяло облаче».
Далі переяславці перебазувалися до Ізмаїльської картинної галереї, де спочатку їх чекала екскурсія по колекції творів мистецтва ентузіаста музейної справи Емілії Євдокимової, а потім лекція-концерт «Видатні люди Ізмаїльщини: О. Затинченко – педагог, поет, музикант, композитор».
Завідувачка кафедри музичного та образотворчого мистецтв ІДГУ Ж. Сироткіна розповіла гостям про видатну постать – композитора, педагога, музиканта, поета, Заслуженого працівника освіти України, доцента – Олександра Затинченка.
Присутні почули твори автора «Прелюдия моря», «Игрушка» (виконання О. Сатарли), «Снежинка», «Кукушка» (виконання Д.Новак), «Напев», «Остров грез», «Танец» (виконання Є. Алфьоров), «Пам’ять» (авторське виконання), «Храм», «Серенада», «Портрет» (виконання О. Копчик), «Татьянин день» у виконанні тріо гітаристів. Приємним доповненням було декламування віршів Олександра Затинченка його коханою дружиною Тамарою.
На завершення пролунала авторська пісня «Родные причалы» у виконанні зразкового вокального ансамблю «Соловейко» (керівник Л. Чеботар).
Програма стажування в Ізмаїлі підійшла до кінця і вже сьогодні переяславці відправилися додому з новими емоціями та досвідом, отриманими на цьому тижні.
Інформація надана відділом міжнародного співробітництва
та розвитку інфраструктури ІДГУ