Від початку повномасштабного російського вторгнення ЄС розширив перелік освітніх програм для українських студентів. Тож, якщо ви не можете продовжувати навчання в Україні через безпекові загрози, були вимушені тікати від війни або збираєтеся це зробити, Національний Erasmus+ Офіс в Україні зібрав практичні поради щодо освітніх можливостей у країнах ЄС.
Що треба зробити?
1. Завітати на веб сторінку www.scienceforukraine.eu, де зібрані всі освітні можливості у ЄС та за його межами.
Тут ви знайдете вичерпний перелік пропозицій від різних вишів із можливістю отримати гуртожиток, стипендію та доступ до мовних курсів.
2. Зайти на сайт студентської мережі Erasmus.
Це окрема освітня програма ЄС, заснована 35 років тому. Вона пропонує українським студентам продовжити навчання в одній із країн ЄС на строк від 2 до 12 місяців.
На сайті Erasmus містяться практичні поради про те, як підготуватися до виїзду та які умови пропонує програма (стипендія, гуртожиток, волонтерство). Або https://erasmusplus.org.ua/novyny/4179-dlia-studentiv-ta-molodykh-liudei-z-ukrainy-iaki-shukaiut-hranty-na-mobilnist.html
Щоб дізнатися більше, зверніться до відділу міжнародних відносин університету, напишіть листа на secretariat@esn.org, або office@erasmusplus.org.ua
3. Якщо ви були вимушені тікати від війни і вже перебуваєте в одній із країн ЄС, під час реєстрації в міграційних органах вам мали надати інформацію про освітні можливості, які надає держава вашого перебування.
Однак, у будь-який час ви маєте право звернутися до органів соціального захисту, де отримаєте вичерпний перелік місцевих вишів, які приймають українських студентів на навчання.
Детальніше за посиланням: European Commision