Третій день реалізації проєкту Mobile Art EDU CAMP напрямку “академічний спів”

Відділ міжнародних зв'язків Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Новини > Mobile Art Edu Camp > Третій день реалізації проєкту Mobile Art EDU CAMP напрямку “академічний спів”

Третій день для студентів напрямку “академічний спів” у Переяславі: весільний обряд по-переяславськи, вокальна імпровізація і малювання із закритими очима.

На факультеті педагогічної освіти, менеджменту і мистецтва Університету Григорія Сковороди в Переяславі, за фінансової підтримки Українського культурного фонду, триває реалізація другого великого блоку проєкту «Університетська мобільність: Mobile Art EDU CAMP» – для студентів напрямку “академічний спів”. Третій день для учасників заходу видався досить цікавим і насиченим.

Розпочався цей день з майстер-класу з мистецько-оздоровчих технологій, проведений доктором педагогічних наук, професоркою Іриною Малашевською, в ході якого гості безпосередньо ознайомилися із різноманітними музично-терапевтичними техніками. Їм було запропоновано танцювальні та вокальні вправи на зняття скутості, отримання спокою та душевної рівноваги. Вправи на вокальну імпровізацію з подальшою рефлексією власних відчуттів сприяли зближенню учасників, досягненню ними контролю над власними почуттями та емоціями. Велику увагу гостей також викликали вправи на протидію та створення власного малюнку закритими очима.

Застосування традиційних та авторських мистецько-оздоровчих практик стимулювало учасників майстер-класу до відкритості, самореалізації, обміну позитивною енергетикою.

У післяобідню пору наші гості вирушили до Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини, де старший викладач кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Алла Захарченко презентувала інсценізацію весільного обряду по-переяславськи. Яскраве дійство проходило на дворищі садиби заможного селянина-землевласника. Студенти та викладачі ознайомилися із традиційними етапами проведення цього заходу, зокрема із особливостями сватання, випіканням короваю, викупом молодої. Студенти спеціальності «Середня освіта (Музичне мистецтво)» ОР «Бакалавр» у яскравих колоритних костюмах продемонстрували фрагменти передвесільного циклу, зокрема сватання, умовини, оглядини й заручини. У їх виконанні прозвучав віночок українських весільних пісень (акомпаніатор – старший викладач Валентин Паламарчук). Переяславський різновид танцю «карапет», закличні, ліричні інтонації народних пісень яскраво доповнювали усі цикли проведення весільного обряду. Не обійшлось без частувань короваєм, смачними пирогами та варениками.