DAAD: дослідницькі гранти для молодих науковців

Це програма, яка допоможе вам продовжити дослідницьку діяльність в одному з університетів Німеччини. Молоді українські науковці  отримають щомісячну стипендію, яка покриє витрати на проживання, кошти на подорож туди й назад, страхування та навчальні матеріали.

Програма триває від семи до дванадцяти місяців. Стипендія надійде першого жовтня, а мовні курси ви можете пройти раніше.

Що  отримаю?

• Щомісячну стипендію. 1200 євро для докторантів та 861 євро для тих, хто ще не отримав науковий ступінь.
  • Одноразову виплату, яку ви можете витратити на підручники, абонемент до бібліотеки, білети на конференції тощо.
  • Відшкодування витрат на дорогу до Німеччини й назад.
  • Медичне страхування.
  • Онлайн- чи офлайн-курс німецької мови, якщо вам потрібно її підтягнути.
  • Відшкодування витрат на проходження TestDaF або DSH, якщо вам потрібно буде скласти екзамен після отримання гранту.

Хто може взяти участь?

Ви можете податися на цей грант, якщо:

• здобуваєте докторську ступінь або маєте диплом магіста й прагнете продовжити кар’єру в науці;
  • ваш проєкт стосується будь-якої спеціальності, крім медицини, ветеринарії або стоматології;
  • знаєте іноземну мову, якою викладають в університеті, і маєте мовний сертифікат на підтвердження цього.

Що потрібно для участі?

• Заповнена аплікаційна форма.
  • Резюме у форматі таблиці — до 3 сторінок.
  • Мотиваційний лист — до 2 сторінок.
  • Перелік наукових публікацій.
  • Детальний опис дослідницького проєкту, над яким ви будете працювати — до 10 сторінок. Зазначте також бажаний період перебування у Німеччині.
  • Підтвердження від німецького університету, на базі якого ви будете проводити дослідження.
  • Диплом про вищу освіту з додатком.
  • Інші документи, що підсилять вашу заявку: довідки про проходження практики тощо.

Усі документи мають бути у форматі PDF. Не забудьте додати переклад документів англійською або німецькою мовою.

Як подати заявку?

Подайте заявку через онлайн-портал DAAD. Покрокова інструкція тут.

Якщо у вас виникли проблеми з подачею заявки, пишіть на portal@daad.de.

Зверніть увагу!

• Знайти приймаючий університет в Німеччині — ваша відповідальність. Обирайте державний або акредитований державою університет або дослідницький інститут, погоджений з науковим керівником у Німеччині.
  • Грант підтримує дослідницькі програми, що тривають від 7 до 12 місяців. Комісія визначить період фінансування індивідуально, враховуючи ваш навчальний план.
  • Ви можете податися на грант, якщо отримали диплом магістра не більш як шість років тому, і розпочали роботу над науковою дисертацією не більш як три роки тому.
  • Якщо ваш науковий проєкт стосується гуманітарних і суспільних наук, а також права, потрібно знати німецьку мову добре або відмінно. Для природничих та інженерних дисциплін в разі спілкування в обраній інституції англійською, достатньо мати сертифікат про хороший рівень англійської.
  • Ви можете податися на стипендію, навіть якщо проживаєте у Німеччині довше 15 місяців.
  • У деяких випадках стипендія включає додаткові виплати: на оренду житла та на утримання членів родини, що їдуть з вами.

Джерело: Дім Європи