DAAD: магістерські стипендії на навчання у Німеччині

Відділ міжнародних зв'язків Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Новини > DAAD > DAAD: магістерські стипендії на навчання у Німеччині

Це стипендійна програма, завдяки якій ви можете поїхати на магістерську програму до Німеччини й не перейматися через гроші — щомісячна стипендія розміром 934 євро покриє витрати на проживання. Ви також отримаєте кошти на проїзд туди й назад, страхування та навчальні матеріали.

Студенти, що навчаються на магістратурі в Україні, можуть скористатися стипендією, щоб провести від одного до двох років у Німеччині.

Що можна отримати?

• Щомісячну стипендію розміром 934 євро.
  • Одноразову виплату, яку ви можете витратити на підручники, абонемент до бібліотеки, білети на конференції тощо.
  • Відшкодування витрат на дорогу до Німеччини й назад.
  • Медичне страхування.
  • Онлайн- чи офлайн-курс німецької мови, якщо вам потрібно її підтягнути.
  • Відшкодування витрат на проходження TestDaF або DSH, якщо вам потрібно буде скласти екзамен після отримання стипендії.

Хто може взяти участь?

Ви можете податися на цю стипендію, якщо:

• маєте диплом бакалавра;
  • навчалися або навчаєтеся на будь-якій спеціальності, крім мистецтва та архітектури;
  • вступите до німецького університету до початку дії стипендії;
  • знаєте іноземну мову, якою викладають в університеті, і маєте мовний сертифікат на підтвердження цього.

Що потрібно для участі?

• Заповнена аплікаційна форма.
  • Резюме у форматі таблиці — до 3 сторінок.
  • Мотиваційний лист — до 3 сторінок.
  • Підтвердження, що вас зараховано на магістерську програму у Німеччині. Якщо результатів конкурсу ще немає, підтвердження можна надати пізніше — до початку навчання на магістерській програмі.
  • Заповнена форма Information about your preferred master programmes, якщо ви плануєте здобути рівень магістра у Німеччині.
  • Диплом про вищу освіту з додатком. Якщо ви навчаєтеся на останньому курсі бакалаврату, диплом можна надати пізніше — до початку навчання на магістерській програмі. Замість нього подайте виписку з оцінками за весь період навчання.
  • Мовний сертифікат, який підтверджує знання мови, якою викладається магістерська програма.
  • Шкільний атестат.
  • Інші документи, що підсилять вашу заявку: довідки про проходження практики тощо.
  • Лише для тих, хто планує поїхати до Німеччини в рамках магістерської програми українського вишу — підтвердження, що український університет визнає академічні здобутки, що ви отримаєте в Німеччині.

Як подати заявку?

Подайте заявку через онлайн-портал DAAD. Покрокова інструкція тут.

Якщо у вас виникли проблеми з подачею заявки, пишіть на portal@daad.de.

Ви дізнаєтеся результати відбору в лютому 2024 року.

Кінцевий термін:15 листопада 2023 о 23:59 за київським часом

Зверніть увагу!

• DAAD пропонує окремі стипендії для випускників мистецьких факультетів, зокрема архітектури, музики, сценічного мистецтва, образотворчого мистецтва, дизайну та кіно.
  • Вступ на магістерську програму до університету в Німеччині — ваша відповідальність. Обирайте державний або акредитований державою університет й уважно стежте за кінцевим терміном подачі документів на вступ.
  • Стипендія не покриває плату за навчання в університеті. Якщо обрана магістерська програма платна, вам доведеться самостійно покрити витрати на навчання.
  • Стипендія підтримує магістерські програми, що тривають від 10 до 24 місяців.
  • Ви маєте отримати диплом бакалавра до того, як розпочнете навчання на магістерській програмі.
  • Ви можете податися на стипендію, якщо отримали диплом не більше шести років тому.
  • Ви можете податися на стипендію, навіть якщо проживаєте у Німеччині довше 15 місяців.
  • Якщо ви навчаєтеся на першому курсі дворічної програми аспірантури чи магістратури в Німеччині, подайте заявку й отримайте стипендію на другий навчальний рік.
  • У деяких випадках стипендія включає додаткові виплати: на оренду житла та на утримання членів родини, що їдуть з вами.

Джерело: Дім Європи