Future Ukraine: дослідницькі гранти для українських магістрантів та дослідників

Відділ міжнародних зв'язків Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Новини > DAAD > Future Ukraine: дослідницькі гранти для українських магістрантів та дослідників

Нова програма DAAD, яка має на меті підтримати українські університети та надати молодим науковцям можливість долучитися до відновлення України.

Завдяки програмі ви зможете пів року працювати над дослідженням в Німеччині й не перейматися через гроші — щомісячна стипендія покриє витрати на проживання. Ви також отримаєте кошти на проїзд туди й назад та страхування.

Що можна отримати?

• Щомісячну стипендію: 934 євро для студентів магістратури, 1300 євро для докторантів, 2000 євро для постдокторантів, 2150 євро для вчених з докторським ступенем та викладачів вищих навчальних закладів та 2300 євро для професорів.
  • Відшкодування витрат на дорогу до Німеччини й назад.
  • Медичне страхування.
  • Якщо у вас є інвалідність або хронічні захворювання, додаткові виплати.

Хто може взяти участь?

Це можливість для студентів магістратури, аспірантури, дослідників, викладачів ЗВО та професорів, які:

• мають українське громадянство або посвідку видану до 24 лютого 2022 року;
  • офіційно навчаються або працевлаштовані в українському виші або науково-дослідницькій установі;
  • мають дослідницький проєкт, який стосується будь-якої спеціальності (для медицини, ветеринарії або стоматології діють окремі вимоги);
  • добре володіють німецькою або англійською мовою і мають сертифікат на підтвердження цього.

Що потрібно для участі?

• Заповнена аплікаційна форма.
  • Резюме у форматі таблиці — до 3 сторінок.
  • Детальний опис дослідницького проєкту, над яким ви будете працювати — до 5 сторінок. Узодьте його заздалегідь з науковим керівником у Німеччині.
  • Календарний план наукового перебування.
  • Підтвердження про наукове керівництво від німецького університету, на базі якого ви будете проводити дослідження.
  • Диплом про вищу освіту або кандидата чи доктора наук.
  • Мовний сертифікат, який підтверджує знання німецької або англійської мови.
  • Копія паспорта, ID-картки або посвідки.

Усі документи мають бути у форматі PDF. Не забудьте додати переклад документів англійською або німецькою мовою.

Як подати заявку?

Подайте заявку через онлайн-портал DAAD. Покрокова інструкція тут.

Якщо у вас виникли проблеми з подачею заявки, пишіть на portal@daad.de

Кінцевий термін: 31 травня 2025 о 23:59 за київським часом

Заявки розглядаються постійно, але плануйте подорож щонайменше за три місяці до запланованого перебування.

Зверніть увагу!

• Знайти приймаючий університет в Німеччині — ваша відповідальність. Обирайте державний або акредитований державою університет або науково-дослідний інститут.
  • Грант підтримує наукове перебування, що триває від 1 до 6 місяців. Комісія визначить період фінансування індивідуально, враховуючи ваш план досліджень.
  • Ви можете запланувати поїздку до Німеччини з 1 березня 2024 року по 31 січня 2025 року.

Джерело: Дім Європи