Відділ міжнародних зв'язків Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Новини > Професорсько-викладацькому складу > Конкурс на участь у програмі «Sustaining Ukrainian Scholarship» на 2024/2025 навчальний рік.

Центр перспективних досліджень (CAS Sofia) оголошує конкурс на участь у програмі «Sustaining Ukrainian Scholarship» на 2024/2025 навчальний рік. Проект SUS, запропонований спільно New Europe College Bucharest та Centre for Advanced Study Sofia, спрямований на підтримку науковців із регіонів, які постраждали від війни Росії проти України. Програма спрямована на кваліфікованих дослідників (мають рівень кандидата) у галузі гуманітарних та соціальних наук, включаючи право та економіку, які мають намір продовжити проект за власним вибором.

Відібрані заявники матимуть можливість провести тривалий період (в ідеалі один або два семестри) як стипендіати, проживаючи в Бухаресті або Софії, де вони отримають усі переваги, пов’язані зі стипендією. За домовленістю фінансова підтримка також може бути надана дослідникам, які не проживають протягом повного періоду та хочуть або потребують продовжити свою роботу в країні проживання. Початкове фінансування для підтримки наукової діяльності стипендіатів також доступне, наприклад, для організації невеликих заходів, для спільних проектів з партнерами в приймаючій країні чи вдома, або для забезпечення, розвитку чи реконструкції дослідницької інфраструктури, особливо в цифровій арені.

Загалом NEC та CAS сподіваються сприяти цією програмою сталості та відновленню наукового життя та роботи в Україні та за її межами. Завдяки цій стипендіальній програмі обидва інститути беруть участь в ініціативі, яку просуває Wissenschaftskolleg zu Berlin і підтримує VolkswagenStiftung, метою якої є заснування (наразі віртуального) Інституту перспективних досліджень (VUIAS) у Києві.

Що можна отримати?

• Проживання в Софії
  • Відшкодування витрат на проїзд
  • Доступ до бібліотеки інституту та електронних ресурсів
  • Також можна запросити додаткову підтримку для наукової діяльності, такої як семінари, співпраця з місцевими вченими, відвідування мережевих зустрічей за кордоном або інших академічних заходів

Що очікується?

• Очікується, що стипендіати працюватимуть над своїми проектами та візьмуть участь у наукових заходах, організованих CAS Sofia
  • Присутність (фізична чи віртуальна) на щотижневих семінарах, на яких обговорюється поточна робота стипендіатів, є обов’язковою. Хоча, як правило, очікується, що стипендіати проживатимуть у Софії, через воєнні умови розглядатимуться більш гнучкі умови для науковців, які базуються в Україні.
  • Наприкінці свого членства стипендіати повинні подати наукову статтю, засновану на їхній роботі, яка буде опублікована (в електронному вигляді) інститутами.

Відповідність вимогам:

• Стипендії відкриті для вчених на постдокторському рівні, які представляють значущу пропозицію щодо фундаментальних досліджень у сфері гуманітарних та соціальних наук
  • Будь ласка, зверніть увагу, що англійська є основною мовою спілкування в CAS Sofia, тому потрібні високі комунікативні навички англійської мови (письмової та усної).

Тривалість:

• Повний навчальний рік тривалістю 10 місяців або один семестр тривалістю 5 місяців (починаючи з жовтня 2024 року або березня 2025 року). Тут також можлива гнучкість.

Як застосовувати:

• Будь ласка, скористайтеся формою, доступною для завантаження нижче (у розділі «Подання заявки»)
  • Будь ласка, дотримуйтеся Керівництва CAS (додається нижче), щоб переконатися, що у вас є всі необхідні документи та правильно заповнити форму

Процес відбору:

• Відбір здійснюється міжнародною Академічною консультативною радою CAS за підтримки NEC та Wissenshaftskolleg zu Berlin
  • Кандидати, які увійшли до короткого списку, будуть запрошені на онлайн-співбесіду у другій половині червня 2024 року. Результати будуть оголошені в липні 2024 року електронною поштою та на веб-сайті інституту: https://cas.bg/ . Члени Вченої ради CAS не розголошують свої звіти про оцінку заяв кандидатам.
  • Критерії відбору див. у вказівках (як зазначено вище)

КРАЙНИЙ ТЕРМІН подання заявок – 31 БЕРЕЗНЯ 2024 РОКУ

Подання заявки:

Щоб подати заявку на участь у модулі CAS стипендії, будь ласка, заповніть форму, доступну в списку. CAS приймає заявки лише англійською мовою:

GDPR: Персональні дані обробляються та зберігаються відповідно до чинних норм GDPR.

Контактна особа: Ірена Михайлова, координатор проекту CAS Sofia

Електронна адреса: mihaylova@cas.bg

Джерело: Центр перспективних досліджень Софії (CAS)