Конкурс заявок на Інститут перспективних досліджень Virtual Ukraine

У тісній співпраці з партнерськими інститутами з України, Європи та Сполучених Штатів Wissenschaftskolleg започаткував ініціативу підтримки українських науковців у їхніх зусиллях заснувати Інститут перспективних досліджень у Києві. Повномасштабна інституційна діяльність в Україні буде можлива лише після закінчення війни, але у вересні 2023 року Віртуальний Український інститут перспективних досліджень (VUIAS) розпочне свою діяльність і прийме першу міждисциплінарну когорту стипендіатів.

VUIAS надаватиме стипендії українським науковцям, координуватиме їх для формування віртуальної когорти, організовуватиме для них колоквіум та інші віртуальні та гібридні заходи, встановлюватиме зв’язки з відповідними колегами та академічними інститутами за кордоном, а також надаватиме такі послуги, як доступ до бібліотек та допомога в перекладі й публікації. Чотири університети та науково-дослідні установи України забезпечують міцне інституційне партнерство для VUIAS і гарантують, що він міцно закріпився в національному та регіональному академічному контексті. VUIAS фінансується Volkswagen Foundation Germany.

Перший набір у 2023/2024 навчальному році складатиметься до чотирнадцяти стипендіатів. VUIAS надає два види стипендій: стипендії VUIAS в Україні , які надає Wissenschaftskolleg науковцям, які працюють і проживають в університетах і дослідницьких інститутах в Україні, та стипендії VUIAS за кордоном,  які фінансуються, відбираються та проводяться вісьмома провідними інститутами перспективних досліджень у Європі та Сполучених Штатах.

Це конкурс заявок на шість стипендій VUIAS в Україні на 2023/2024 навчальний рік.

Стипендії VUIAS в Україні надаються на десять місяців (з вересня 2023 року по червень 2024 року) для науковців, які проживають в Україні та працюють в українських університетах і науково-дослідних інститутах. Стипендіати залишаться у своїх рідних інститутах і отримають там свої стипендії. Стипендії VUIAS в Україні складають 500 євро на місяць для дослідників і 1000 євро на місяць для професорів.

Інноваційних науковців з України та всіх академічних дисциплін заохочують подавати заявки на стипендії VUIAS в Україні – заявки з природничих, гуманітарних та соціальних наук однаково вітаються. Стипендія VUIAS в Україні підтримує науковців у реалізації дослідницького проекту, який вони самі обрали. Взяти участь мають право науковці на всіх етапах своєї кар’єри, якщо вони мають ступінь доктора філософії та ще не вийшли на пенсію.

Стипендії VUIAS в Україні призначені для науковців, які проживають в Україні, мають українське громадянство або дозвіл на довготермінове проживання та працюють в українській академічній установі. Протягом 2023/2024 навчального року всі стипендіати VUIAS будуть зобов’язані брати участь у міждисциплінарному обміні зі своєю когортою шляхом регулярної участі в колоквіумі VUIAS та інших заходах. Робочими мовами будуть українська та англійська; очікується як активне, так і пасивне знання англійської мови.

Заявка має бути подана англійською мовою та надіслана електронною поштою на адресу admissions@vuias.org з такими документами, прикріпленими у форматі PDF:

• лист із поясненням мотивації подання заявки (макс. 300 слів)
  • своє резюме з повним переліком публікацій
  • опис наукового проекту (3-5 сторінок)
  • два зразки статей або розділів, принаймні один з яких має бути англійською мовою
  • форма заявки ( завантажити тут ) також вимагає короткого резюме, короткого списку з п’яти публікацій та анотації вашого проекту

Кінцевий термін подачі заявок – 25 червня 2023 року.

Для отримання додаткової інформації, будь ласка, пишіть на admissions@vuias.org

Джерело: VUIAS