Відділ міжнародних зв'язків Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Новини > Stand With Ukraine > Літня школа у Німеччині та Польщі «Університети в руїнах. Підгрунтя майбутнього»

Viadrinicum – щорічна літня школа Європейського університету Viadrina, Франкфурт (Одер), присвячена країнам Східного партнерства та ширшому контексту Центральної та Східної Європи. В зв’язку з повномасштабним вторгненням росії в Україну, цьогорічна школа буде присвячена ролі університету як суспільного актора, особливо в часи війни, з акцентом на його здатність створювати соціальні уявлення для кращого майбутнього.

Проект покликаний дати студентам, громадським і культурним активістам працівникам можливість поміркувати в практичному і теоретичному плані над питанням відбудови українських міст і тим самим протидії загального відчуття відсуності майбутнього, створеного війною.

Поєднання академічного та неакадемічного форматів дозволить учасникам школи активно досліджувати можливості для діалогу між різними видами знання з академічних кіл, громадянського суспільства та мистецтва. На більш практичному рівні, школа запропонує можливості для прикладного експериментування в умовах спільного міського втручання в центрі німецько-польського міста-побратима Франкфурта (Одер)-Слубіце, залучення місцевих громад. Це відбудеться в рамках трьох lab.workshops (Doc.Lab, Makers.Lab, Planners.Lab), де учасники зможуть розробити власний невеликі (командні) проекти за допомогою фасилітаторів з відповідних сфер. Крім того, відбудуться круглі столи з дослідниками з Центр східноєвропейських та міжнародних досліджень (ZOiS, Берлін), покази фільмів, публічні заходи та сесії Open Space, де учасники матимуть можливість обговорити власну наукову чи культурну роботу. Учасникам школи може бути запропонована туристична стипендія. Проживання витрати покриваються організаторами.

Ви можете подати заявку, якщо відповідаєте таким вимогам:

• Ви студент, аспірант, активіст НУО або художник до 35 років;
  • Ви дійсно зацікавлені в міжгалузевих та міждисциплінарних підходах до тематики школи;
  • Вашого знання англійської мови достатньо, щоб брати активну участь у дискусіях.

Детальну версію розгляду заявок можна знайти тут . Участь безкоштовна. Ви можете подати заявку, натиснувши це посилання.

Кінцевий термін подання заявки: 03 липня 2022 року

Літня школа організована у співпраці з Центром Східної Європи та Міжнародні студії (ZOiS, Берлін) та Центр урбаністичних досліджень (CUS, Київ).

Джерело: Viadrinicum