Відділ міжнародних зв'язків Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Новини > Stand With Ukraine > Можливість продовжити навчання для тимчасово переміщених українських студентів у Франції

З 24 лютого Україна перебуває у ситуації війни з Росією. Франція вжила надзвичайних заходів для полегшення прийому іноземних студентів з України, які мають доступ до тимчасового захисту. У поєднанні з французькими закладами Campus France допомагає їм вступити до вищої освіти у Франції.

Тимчасовий захист: на якого студента він поширюється?

Франція, як і всі країни-члени ЄС, 4 березня 2022 року задіяла режим виняткового тимчасового захисту через наплив людей, які тікають з України. Це негайний міжнародний захист, який поширюється на будь-яку особу, а отже, і на студентів у наступних ситуаціях

• Українські студенти, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року
  • Неукраїнські студенти-біженці, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 р.
  • Студенти-неукраїнські, які проживали в Україні і не можуть повернутися до своєї країни походження безпечним і стійким способом
  • Члени сімей осіб, які підпадають під зазначені вище випадки

Статус тимчасового захисту надається префектурами і дозволяє видавати дозвіл на тимчасове проживання на 6 місяців . Всю інформацію про тимчасову охорону шукайте на сайті МВС

Якщо ви не користуєтеся тимчасовим захистом, ми зараз працюємо над академічними та адміністративними рішеннями, які, у разі потреби, можуть дозволити вам навчатися у Франції, враховуючи безпрецедентну ситуацію, створену війною в Україні, та переміщенням населення, яке вона породжує.

Навчання у Франції

Студенти, які мають право на тимчасовий захист , які бажають вступити до французького вищого навчального закладу, можуть написати до Campus France на адресу ukraine@campusfrance.org , вказавши своє ім’я, ім’я, національність та опис свого становища. Campus France допоможе їм відновити навчання у Франції.

Тимчасовий захист: які права мають студенти у Франції?

Соціальний захист

Студенти, які користуються тимчасовим захистом, мають негайний доступ до повного соціального захисту: загального захисту здоров’я та додаткового медичного страхування, включаючи вакцинацію від Covid. Українським студентам, які проживають у Франції, термін дії дозволу на проживання яких закінчився, автоматично продовжиться.

Фінансова допомога

Усі особи, які користуються тимчасовим захистом, мають право на щомісячну допомогу шукачам притулку (486 євро на одну особу), за якою необхідно подати заяву в OFII , французьке відомство імміграції та інтеграції. Їм також дозволено займатися діяльністю за найнятими або самозайнятими особами.

Студенти, захищені цим статусом, також мають доступ

• невідкладна допомога від CROUS приймаючої установи
  • гранти на основі соціальних критеріїв, наданих CROUS
  • 1 € харчування в університетському ресторані

Проживання

Тимчасовий захист дає студентам право на фінансову підтримку витрат на житло, митну допомогу в житлі (APL). Заінтересовані студенти можуть бути розміщені в житло, доступне в Crous до початку наступного навчального року, в межах наявних можливостей проживання. Мережа Crous перераховує 3800 місць в університетських резиденціях, доступних відразу, і 4800 з початку квітня.

Вони також можуть скористатися платформою https://parrainage.refugies.info , на якій представлені пропозиції від приватних осіб.

Психологічна підтримка

У разі потреби зацікавлені студенти можуть звернутися до університетських служб охорони здоров’я, щоб проконсультуватися з психологами програми Santé Psy Etudiant особисто або за допомогою телеконсультації.

Джерело: Campus France