Сплинув другий день другого етапу проєкту «Університетська мобільність: Mobile Art EDU CAMP»

Відділ міжнародних зв'язків Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Новини > Mobile Art Edu Camp > Сплинув другий день другого етапу проєкту «Університетська мобільність: Mobile Art EDU CAMP»

Сплинув другий день другого етапу проєкту «Університетська мобільність: Mobile Art EDU CAMP», що проходить за фінансової підтримки Українського культурного фонду, й реалізується на факультеті педагогічної освіти, менеджменту і мистецтва Університету Григорія Сковороди в Переяславі під керівництвом декана факультету, професора Наталії Ігнатенко.

Вівторок розпочався для учасників проєкту з майстер-класу, присвяченого хоровій творчості Одещини та Київщини ХХ – початку ХХІ століття. Зустріч проводив доктор педагогічних наук, кандидат мистецтвознавства, професор Анатолій Мартинюк. Тут гості познайомилися з визначними постатями хорової культури й освіти Переяславщини (Сергій Дорогий, Олена Борисова, Микола Колос, Антоніна Карпенко та Микола Губар – прим.авт.). Також було презентовано електронні підручники промовця «Музична культура України» та «Хорова культура України». Анатолій Кирилович поділився з присутніми своїми роздумами щодо впливу хорової культури ХХ – початку ХХІ століття на розвиток мистецької освіти в регіонах та на теренах Переяславщини. На згадку про зустріч гості з Ізмаїла отримали колективну монографію «Сучасні проблеми мистецтвознавства і музичної освіти» викладачів кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Університету Григорія Сковороди в Переяславі та низку інших наукових праць.

Надалі, згідно програми проведення зібрання, день продовжив майстер-клас кандидата педагогічних наук, доцента Олени Ткаченко. У ході проведення майстер-класу, який було присвячено здоров’язбережувальним технікам голосу, демонструвалися як традиційні, так і авторські методики для розслаблення м’язів обличчя, гортані, позбавлення скутості голосового апарату. Гості познайомилися з творчою спадщиною композитора Павла Сениці – уродженця Переяслава. У його творчому доробку налічується 250 творів, серед них: дві симфонії, опера «Наймичка», 50 солоспівів, вокальні ансамблі тощо.

Програму проведення у цей день прикрашали виступи сковородинівських митців. Студентка ІІ курсу спеціальності «Середня освіта (Музичне мистецтво)» ОР бакалавр Лідія Гапончук (клас викладача постановки голосу – кандидата педагогічних наук, доцент Олени Ткаченко) виконала пісню «Утоптала стежечку» в обробці Я.Степового та П.Сениці (акомпаніатори: старший викладач Валентин Паламарчук, концертмейстер Світлана Чорнобай). Усіх присутніх вразив драматизм композиції «Ой, люлі-люлі» (у обробці Павла Сениці) соло Олени Ткаченко. На завершення, прозвучала пісня «Ой на горі ромен цвіте» у виконанні тріо старших викладачів Алли Захарченко й Антоніни Карпенко та кандидата педагогічних наук, доцента Олени Ткаченко.

У другій половині дня для учасників колективного стажування було організовано і проведено екскурсію до Музею кобзарського мистецтва. Там місцевий бандурист Микола Товкайло виконав думу й подарував присутнім посібник «Бандури струни золоті» та збірку «Хрестоматія для оркестрового класу». Наступним заходом було проведення майстер-класу заслуженим працівником культури, доцентом кафедри Миколою Губарем, в ході якого присутні познайомились з головними ознаками фольклору. Також було продемонстровано майстерність гри на бубні та сімействі сопілок (хордофонах, аерофонах, тощо).

День завершила перша зведена репетиція хорів.