Відділ міжнародних зв'язків Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Новини > Аспірантам > СТИПЕНДІЇ НА НАВЧАННЯ ТА СТАЖУВАННЯ В ЗВО СЛОВАЦЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ НА 2021/2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Міністерство освіти, науки, досліджень та спорту Словацької Республіки пропонує двосторонні стипендії іноземним громадянам на навчальний рік 2021/2022 на основі двосторонніх угод (між урядами / міністерствами).

Стипендії призначаються кандидатам, призначеним компетентними органами країн, що мають право на участь. Національними органами влади є або міністерства освіти, або / та відповідні установи, призначені міністерствами у своїй країні. Заяви, надіслані окремими заявниками безпосередньо до Міністерства освіти, науки, досліджень та спорту Словацької Республіки, не оброблятимуться.

Стипендія, як правило, призначена для перебування студентів (рівень бакалавра / магістра) та / або наукового перебування аспірантів.

Тривалість стипендії (зазвичай коливається від 3 до 10 місяців), категорії отримувачів (студенти на рівні бакалавра / магістра / дослідники / викладачі / аспіранти) залежать від відповідної угоди.

Якщо не вказано інше, перебування проводиться не раніше 15 вересня 2021 року і не пізніше 30 серпня 2022 року . Міністерство залишає за собою право змінити строк стипендії та / або перевести будь-якого заявника на курс та / або вищу освіту установи, що відрізняється від тих, що вказані в його / її формі заявки на стипендію, якщо вступ за запитом заявника неможливий.

Сума щомісячної стипендії на навчальний рік, якщо в двосторонній угоді не зазначено інше:

• Для студентів (рівень бакалавра / магістра): 280 € на місяць.
  • Для аспірантів: 330 € на місяць.
  • Для викладачів університету або дослідників: 550 € на місяць.

Процедура подання заявки:

Форма заявки додається та може бути завантажена за посиланням : https://www.minedu.sk/scholarships-offered-within-the-framework-of-bilateral-programs-of-cooperation-for-20202021/

Кінцевий термін подання заявок

Компетентні органи країн, що мають право на участь, відповідають за процес відбору
кандидатів. Лист про номінацію (включаючи список номінантів) повинен бути надісланий до Міністерства освіти, науки, досліджень та спорту Словацької Республіки не пізніше 1 квітня 2021 року, якщо не зазначено інше.

Орган, що призначає кандидатури, буде проінформований про остаточне рішення Міністерства до 30 червня 2021 року.

Міністерство залишає за собою право прийняти остаточне рішення щодо заявок.

Рекомендації для заявників:

Анкета повинна бути заповнена словацькою (або чеською) мовою або англійською мовою. Супровідні документи, перелічені та запитувані в кінці форми заявки, подаються лише однією з цих мов.

Номінований кандидат повинен запропонувати 2 періоди стипендій у формі заявки (один бажаний та один альтернативний);

До заяви слід додати такі документи:

• структурована біографія,
  • мотиваційний лист (із зазначенням особистої та професійної мотивації заявника на перебування у Словаччині),
  • детальна пропозиція щодо вивчення, викладання чи дослідження,
  • лист-запрошення або лист-підтвердження від приймаючої установи (якщо застосовується)
  • копія паспорта для студентів з третіх країн
  • рекомендації:
    • студенти (рівень бакалавра / магістра): 2 рекомендації викладачів університету, які видали стенограму навчальних записів,
    • Аспіранти: 1 рекомендація керівника дисертації,
    • Викладачі та дослідники університету: 1 рекомендація від домашньої установи (завідувач кафедри, керівник дослідницької групи тощо)
    • для студентів (рівень бакалавра / магістра): стенограма навчальних записів, які дотепер навчаються в рідному закладі,
    • у випадку аспірантів, викладачів університету та дослідників: перелік власних публікацій, пов’язаних з науковою програмою перебування
    • Фотографія розміром 3,5 см х 4 см (фотографія у паспортному стилі), що додається до кожного оригіналу та копії форми заявки

Мовою спілкування у словацьких закладах є словацька (або чеська) або англійська. Якщо заявник не володіє словацькою (чеською) мовою на задовільному рівні, необхідно вказати рівень англійської мови у заявці (і, якщо можливо, надати також офіційне підтвердження знань мови / сертифіката). Лише якщо в листі-запрошенні / листі-підтвердженні від словацької приймаючої установи вказана інша мова спілкування, крім словацької чи англійської, перебування може бути організовано цією відповідною мовою (у такому випадку необхідно вказати рівень відповідної мови спілкування форму заявки, а також, якщо можливо, надати також офіційне підтвердження знань мови / сертифікат).

Бланк заяви повинен бути підписаний заявником особисто, і заявник повинен погодитись з обробкою персональних даних у всіх випадках, інакше заявку не можна прийняти та обробити.

Для оцінки мовних знань застосовується наступне:

• рівень “базовий”у формі заявки поширюється на рівні А1 – В1 Загальноєвропейської системи мов,
  • рівень “добре”у формі заявки поширюється на рівні B2 Загальноєвропейської системи мов,
  • рівень “відмінно”у формі заявки поширюється на рівні C1 Загальноєвропейської системи мов,
  • Рівень “рідна мова”у формі заявки поширюється на рівні C2 Загальноєвропейської системи мов. http://europass.cedefop.europa.eu/resources/european-language-levels-cefr

Поштова адреса:

Проспект Перемоги, 10, 011351, Київ, Україна
Управління міжнародного співробітництва і протоколу

У електронному форматі скановані PDF документи необхідно надіслати на електронну адресу – scholarshipsmon@gmail.com, зазначивши у темі листа “Стипендії на навчання/стажування в Словацькій Республіці 2021”

Детальніше за посиланням: BILATERAL SCHOLARSHIPS FOR 2021/2022