Відділ міжнародних зв'язків Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Новини > Stand With Ukraine > Стипендії на навчання для українських студентів від Університету Масарика в Чехії

У відповідь на тривожну ситуацію в Україні Університет Масарика (MU) у співпраці з Міністерством освіти, молоді та спорту розпочав стипендіальну програму для студентів з України.

Точний розмір стипендії буде оголошено найближчими днями. Прийняті студенти можуть почати навчання в MU, як тільки це стане можливим на обраному факультеті та програмі.

2021/2022 навчальний рік в Університеті Масарика розпочався у вересні 2021 року і складається з двох семестрів: осіннього (вересень–січень) та весняного семестру (лютий–червень).

Незважаючи на те, що зараз MU знаходиться в середині весняного семестру, студенти з України можуть почати навчання в MU відразу після зарахування, незалежно від початку семестру або в новому 2022/2023 навчальному році, що почнеться у вересні.

Студенти з мовним бар’єром також подають заявки, MU підготував адаптаційну програму на весну та літо 2022 року (курси чеської мови, інтенсивні літні школи чеської мови тощо) з 20 кредитами ECTS. Після закінчення цієї адаптаційної програми студенти повинні мати рівень B2 з чеської мови, і вони повинні мати можливість розпочати навчання в новому 2022/2023 навчальному році (починаючи з 12 вересня 2022 року) без мовних проблем.

Участь та фінансові умови

Умови участі:

• Заявник повинен бути громадянином України.
  • Стипендіальна програма призначена для студентів, які:
  • Стипендії призначені для навчання українських студентів за денною формою навчання в Університеті Масарика (тобто бакалаврські, магістерські та докторські програми з навчанням чеською, англійською, німецькою тощо).
  • Можливе також короткострокове перебування по обміну.

Фінансові умови:

• Точний розмір стипендії буде оголошено найближчими днями.

Кінцевий термін подачі заявки та подачі заявок

Заявка подається онлайн через Інформаційну систему MU. Студенти заповнять цю інформацію в онлайн-заявці, відповідно до зацікавленого факультету.

Що добре підготувати:

• Основна інформація про заявника (ім’я, адреса, контактні дані тощо)
  • Доказ тимчасового захисту громадян України
  • Інформація про попереднє навчання в Україні (університет, інформація про напрямки навчання, інформація про закінчений семестр)
  • Інформація про мовні навички (наприклад: B2 англійською тощо)
  • Посвідчення особи або копія паспорта
  • Додаткова інформація та документи (бажано англійською мовою або з перекладом англійською) :
    • Посвідчення особи або паспорт
    • Підтвердження навчання
    • Стенограма записів з видимим середнім балом оцінки
    • Резюме
    • докторанти можуть надіслати свою дослідницьку пропозицію
  • деякі факультети можуть вимагати також копію посвідчення особи або паспорта, атестата середньої школи або стенограму навчання в університеті/коледжі (будь ласка, дивіться інструкції в інформаційній системі MU під час заповнення заявки)

Кінцевий термін подачі заявок:
MU оцінює заявки по хвилях, і результати процесу подачі заявок повинні бути відомі на короткостроковій основі. Кінцевий термін останньої хвилі в першому циклі очікується 31 травня 2022 року.

Критерії відбору:
Кожну заявку представники факультету оцінюють індивідуально.

Корисні посилання для громадян України

Джерело: https://www.muni.cz/en/admissions/bachelors-and-masters-studies/tuition-fees-and-financial-aid/scholarships-programmes-for-students-from-ukraine?utm_medium=email&utm_source=UniSender&utm_campaign=269345205