Відділ міжнародних зв'язків Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Новини > Аспірантам > Стипендії Словацької Республіки для студентів, аспірантів, викладачів університетів, науковців та художників

Уряд Словацької Республіки схвалив створення Національної стипендіальної програми Словацької Республіки для підтримки мобільності студентів, аспірантів, викладачів університетів, дослідників і художників у 2005 році. Національна стипендіальна програма Словацької Республіки (NSP) є фінансується Міністерством освіти, науки, досліджень і спорту Словацької Республіки.

Національна стипендіальна програма Словацької Республіки підтримує мобільність іноземних студентів, аспірантів, викладачів університетів, дослідників та художників для стипендійного перебування у вищих навчальних закладах та наукових організаціях Словаччини.

Прийом заявок триває до 30 квітня 2022 року до 16:00 CET (17.00 за київським часом).

Право претендентів на стипендію в рамках NSP мають:

1. Студенти, які:
  • є студентами університетів за межами Словаччини;
  • є студентами другого рівня вищої освіти (магістрантами) або студентами, які на момент подачі заявки вже завершили не менше 2,5 років навчання в університеті за тією ж навчальній програмі;
  • будуть на навчанні в Словаччині під час навчання за межами Словаччини і будуть прийняті державним, приватним або державним університетом Словаччини для академічної мобільності 1 для навчання в Словаччині.

Всі 3 умови повинні бути виконані. Ця категорія не поширюється на докторантуру (PhD) (або її еквівалент).

Тривалість стипендії (студенти): 1-2 повних семестра ( 4-5 або 9-10 місяців) або повні 1-3 триместра, якщо навчальний рік розділений на триместри ( 3-4 або 6-7 або 9-10 місяців).

2.  Аспіранти, чия вища освіта або наукова підготовка проходить за межами Словаччини і які прийняті державним, приватним або державним університетом або дослідною установою в Словаччині, мають право на проходження програми докторантури (наприклад, Словацької академії наук) для академічна мобільність  для навчання / проведення досліджень / художнього перебування в Словаччині.

Термін стипендії (аспіранти): 1-10 місяців.

3.  Викладачі міжнародних університетів, дослідники й митці, які запрошені на навчання / дослідження / творчу поїздку до Словаччини установою з чинним сертифікатом права на проведення досліджень і розробок, яка не є комерційною компанією  і має своє місцезнаходження в Словаччині.

Тривалість стипендії (викладачі вузів, дослідники або художники): 1-10 місяців.

Громадяни будь-якої країни світу (крім громадян Словаччини) можуть подати заявку на стипендію в Словаччині в рамках програми NSP.

Стипендія і використання стипендії

Стипендія призначена для покриття витрат на проживання міжнародних стипендіатів, тобто витрат, пов’язаних з перебуванням в Словаччині (харчування, проживання і т. Д), Під час навчання, дослідницької / художньої або викладацькій діяльності в університетах і дослідницьких організаціях Словаччини. Стипендіат може звернутися за допомогою в питаннях проживання і формальностей, пов’язаних з в’їздом та перебуванням на території Словацької Республіки, або його / її приймає установа, або він / вона може впоратися з усім необхідним сам.

Розмір щомісячної стипендії.

а) студент другого рівня вищої освіти – 400 €

б) аспірант – 734 €

в) викладач вузу / дослідник / художник:

• без ступеня доктора філософії (або її еквівалента) і при цьому менше 4 років досвіду роботи викладачем / дослідником / художником в університеті – 734 €
  • зі ступенем доктора філософії (або її еквівалентом) і при цьому менше 10 років досвіду роботи викладачем / дослідником / художником в університеті – 980 €
  • зі ступенем доктора філософії (або її еквівалентом) і при цьому більше 10 років досвіду роботи викладачем / дослідником / художником в університеті – 1 050 €

Детальніше про умови участі та подачу заявки за посиланням: https://www.scholarships.sk/en/main/programme-terms-and-conditions/foreign-applicants