Стипендії та літні школи Латвії 2022/2023 н.р.

Відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Латвійської Республіки в сфері освіти, науки, молоді та спорту від 29 вересня 2017 року Державне агентство з питань розвитку освіти Латвійської Республіки пропонує здобувачам вищої освіти та науковцям скористатися стипендійними можливостями для навчання/дослідження в закладах вищої освіти Латвії та участі у літніх школах у 2022/2023 навчальному році.

Подача заявок на участь у державній стипендійній програмі та участь у літніх школах для українських студентів та здобувачів на 2022/2023 навчальний рік відкрита та триватиме до 1 квітня 2022 року.

Стипендії на навчання

Мова навчання у латвійських вищих навчальних закладах переважно латвійська, проте є кілька навчальних програм, які пропонуються англійською (за додатковою інформацією відвідайте веб-сайт  www.studyinlatvia.lv).

Заявки на бакалаврський та перший рівень професійної вищої освіти приймаються від студентів, які успішно закінчили принаймні один академічний рік навчання (у рідному вищому навчальному закладі або в латвійському вищому навчальному закладі, якщо вони вже проходили навчання в Латвії) на момент подачі заявки (лютий, березень 2022 р.).

Стипендії для навчання в бакалавраті та магістратурі призначаються на один навчальний рік –  строком до 10 місяців  (для аспірантів – до 11 місяців). Навчальний рік у Латвії триває з 1 вересня  по 30 червня.

Стипендія для навчання в магістратурі за програмами навчання латвійської філології, латвійської культури та історії Латвії може надаватися на два академічні роки, тобто на час навчання за магістерською програмою.

Якщо студент хоче продовжити своє навчання в Латвії ще один рік, він/вона повинен повторно подати заявку на латвійську стипендію. Латвійська стипендія може бути присуджена одній особі не більше ніж на два терміни поспіль.

Процедура подачі заявки

Заявник повинен зареєструватися в системі та створити профіль з унікальним логіном та паролем (ОНЛАЙН ФОРМА ЗАЯВКИ).

Після цього форму заявки можна заповнити он-лайн і додати необхідні документи. Для завантаження системи знадобляться такі документи:

• Копія листа ЗВО
  • Резюме (CV)
  • Мотиваційний лист
  • Підтвердження кваліфікації (Диплом та додатки або стенограма записів останніх 2 семестрів).
  • Рекомендаційні листи (від одного викладача вищого навчального закладу чи науково-дослідної установи, підписаного протягом останніх трьох місяців)
  • План дослідження
  • Копія мовного сертифікату (інший документ, що засвідчує знання мови, необхідний для навчання, також відповідає).
  • Копія ID чи паспорта

Усі документи, які не написані латиською чи англійською мовами, мають бути перекладені латиською чи англійською мовами. Будь-які неповні заявки розглядатися не будуть. Якщо кандидати висуваються компетентним органом їхньої країни – Міністерством освіти, Агентством з питань освіти тощо – вони повинні зв’язатися з органом влади та надіслати документи заявки до органу, якщо потрібно.

Розмір стипендії:

• € 500 на місяць для бакалаврів та магістрів
  • € 700 на місяць для аспірантів

Зверніть увагу!

• Усі програми навчання англійською мовою в латвійських вищих навчальних закладах не є безкоштовними. Стипендіат може використати стипендію для покриття плати за навчання або проживання та харчування. Будь ласка, врахуйте, що сума стипендії недостатньо висока, щоб покрити всі витрати в Латвії. В обмеженій кількості приймаючий вищий навчальний заклад може надавати стипендіатам місця в студентському гуртожитку чи пансіонаті.
  • Латвійська стипендія не може бути присуджена одночасно з іншими стипендіями.
  • Стипендіати зобов’язані самостійно організувати страхове покриття.
  • Стипендії для абітурієнтів з однієї країни  не можуть перевищувати 10% від загальної суми гранту на навчання.

Літні школи

Лише студенти, академічні та наукові співробітники іноземних вищих навчальних закладів мають право на латвійську стипендію для участі в літніх школах.

Прийом заявок відкритий до   1 квітня 2022 року.

Процедура подачі заявки

Інформацію про те, як подати заявку на стипендію для участі в літніх школах, можна знайти на сайті вищого навчального закладу Латвії, який організовує літню школу (До списку літніх шкіл 2022). На сайті нададуть детальну інформацію про всі необхідні документи:

1. Бланк заявки на літню школу.
  2. Автобіографія.
  3. Мотиваційний лист.

Необхідні документи для проведення літніх шкіл необхідно подати  безпосередньо організаторам літніх шкіл, які проінформують усіх аплікантів про результати конкурсу.

Розмір латвійської стипендії, наданої VIAA для літньої школи, становить  711  євро на особу  на час літньої школи.

Зверніть увагу!

• Стипендії VIAA передадуть організаторам літніх шкіл, латвійським лауреатам стипендії гроші не видаватимуться.
  • Учасники літніх шкіл повинні самостійно покривати витрати на проїзд з країни походження до місця розташування літньої школи в Латвії.

З більш детальною інформацією про Програму можна ознайомитися за посиланням: http://viaa.gov.lv/en/latvian-state-scholarships.