Fulbright Foreign Language Teaching Assistant Program

Стажування з викладання української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/коледжах США тривалістю дев’ять місяців. У конкурсі можуть брати участь викладачі-початківці та молоді фахівці віком до 30 років, які спеціалізуються з лінгвістики, української літератури, перекладацьких студій, комунікацій, журналістики, американських студій, викладання англійської мови. Кандидати повинні мати диплом магістра або бакалавра на час призначення стипендії (липень 2024 року).

FLTA Program – Програма для енергійних освітян-початківців, зрілих у судженнях, надійних, із належним рівнем професійності; спроможних успішно виконувати функції й викладача, й асистента; легко вживатися в студентську атмосферу з проживанням у гуртожитках включно, рівно ж як і гідно входити в коло викладачів та співробітників гостьової інституції.

Вимоги до кандидатів:

• мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу (упродовж усіх етапів конкурсного добору й до моменту прийняття та остаточного ухвалення рішення щодо участі в Програмі); * Звертаємо вашу увагу на те, що українське громадянство та проживання в Україні на час проведення конкурсу залишається однією з важливих умов участі в Програмі. Однак, з огляду на те, що багато потенційних кандидатів знаходяться зараз не в Україні, Офіс Фулбрайта у 2023 році прийматиме документи від конкурсантів, які продовжують перебувати в Україні, а також тих громадян України, які знаходились в Україні до 24 лютого 2022, але змушені були покинути країну через війну.
  • мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії – липень 2024 року;
  • на високому рівні знати англійську мову;
  • повернутися в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, що її отримують учасники програм обмінів;
  • закордонний паспорт, дійсний до 31 грудня 2026 року.

Умови гранту:

Програма розпочинається у серпні з обов’язкової тижневої ознайомчої сесії та триває 9 місяців; не передбачає отримання ступеня після її завершення.

Коло обов’язків учасників Програми включає викладання та асистенцію у викладанні української мови – 20 годин на тиждень; студіювання у кожному семестрі мінімум двох дисциплін, одна з яких американістика; позауніверситетське спілкування із членами громади: організація й проведення культурно-освітніх подій, зустрічей, мовних клубів тощо.

Після першого семестру стипендіати з країн-учасниць Програми – орієнтовно 400 осіб – зустрінуться на об’єднавчій конференції, аби поділитися своїми напрацюваннями й обговорити успішні викладацькі практики.

Учасники Програми отримують:

• щомісячну стипендію;
  • медичне страхування;
  • квиток в обидва боки.

Програма не передбачає перебування членів родин разом зі стипендіатами у США.

Документи на конкурс та вимоги до їх оформлення:

Просимо уважно ознайомитись: Інструкції до заповнення анкети

• онлайнова анкета розміщена за адресою https://Apply.IIe.org/flta2024
  • три рекомендаційні листи: онлайн – форми, які заповнюють англійською мовою зареєстровані рекомендодавці в анкеті відповідно до інструкцій;
  • копії наявних академічних документів, завірені установою, що їх видала, із засвідченим (у бюро перекладів або у відділі міжнародних зв’язків) перекладом англійською: дипломи про вищу освіту й додатки до них; дипломи про присудження наукового ступеня; копії усіх сторінок залікової книжки для студентів старших курсів, які не отримали диплому на момент подання на конкурс, до 30 червня 2023 року;
    • на першому етапі конкурсу, до 30 червня 2023 року, копії документів подають українською мовою або мовою оригіналу. Завіряти копії не потрібно. Скановані документи необхідно завантажити в онлайнову анкету.
  • обов’язкова додаткова форма: Згода на обробку персональних даних
    • Виповнюється українською мовою. Заповнену й завірену особистим підписом форму із зазначенням дати заповнення потрібно надіслати на електронну адресу: apasenko@iie.org.
  • результати складання іспитів TOEFL або IELTS (за наявності);
    • результати відповідних мовних іспитів  мають бути такими: paper based TOEFL – 550 балів; CBT TOEFL  – 213; iBT – 79-80 балів; International English Language System Testing –  6.0

Критерії добору кандидатів на участь у Програмі:

• чітке зрозуміння цілей Програми;
  • добра зорієнтованість у стані подій в Україні; обізнаність із її історією та  культурою; бажання та вміння достойно представити Україну американській спільноті;
  • правдиве зацікавлення американською культурою й відкритість до її пізнання;
  • готовність проживати на кампусі, співпрацювати з американськими студентами й викладачами, а також із місцевою громадою в цілому;
  • уміння мислити на перспективу: усвідомлення ваги й важливості фулбрайтівського досвіду та бачення можливостей його використання та поширення в Україні.

Конкурсний добір здійснюється в Україні й передбачає такі етапи:

• перевірка наявності повного комплекту документів та відповідності заявників вимогам конкурсу (липень 2023)
  • рецензування робіт американськими й українськими фахівцями та визначення півфіналістів (липень-серпень 2023)
  • співбесіда англійською мовою з півфіналістами; визначення рекомендованих кандидатів на участь у Програмі американо-українською комісією (серпень 2023)
  • складання комп’ютерного тесту TOEFL iBT тільки фіналістами Програми (жовтень-листопад  2023)
  • затвердження стипендіатів та визначення університетів для фіналістів Програми (березень-червень 2024)
  • початок стажування серпень 2024 року

Онлайнову анкету потрібно заповнити до 30 червня 2023 року, до 24:00 (за українським часом).

Джерело: Fulbright