Науковці Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини завітали до УГСП: обговорювали міжнародні проєкти

Відділ міжнародних зв'язків Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Новини > UTTERLY > Науковці Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини завітали до УГСП: обговорювали міжнародні проєкти

Наприкінці минулого тижня до Переяслава завітав зоряний десант науковців, керівників та високоякісних фахівців УДПУ імені Павла Тичини – кандидат педагогічних наук, проректор з міжнародних зв’язків та стратегічного розвитку Володимир Миколайко; доктор педагогічних наук, професор, проректор з наукової роботи Тетяна Годованюк; кандидат педагогічних наук, декан факультету фізики, математики та інформатики Тетяна Махомета та кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри інформатики і ІКТ Марія Медведєва для участі у круглому столі щодо розвитку сумісної акадмічної співпраці та міжнародної і проєктної діяльності.

Говорили про внутрішню мобільність, сумісні програми і проєкти, зокрема про одну з освітньо-наукових програм Європейського Союзу Erasmus+ Jean Monnet, мета якої полягає в підвищенні рівня знань та поінформованості суспільства з питань європейської інтеграції через стимулювання викладання, дослідницької діяльності з європейської інтеграції.

Починаючи з 2007 року програму Jean Monnet інтегровано в більш загальну Програму навчання впродовж життя (Lifelong Learning Programme). У рамках програми Європейський Союз надає фінансування українським ЗВО для роботи за тематикою європейської інтеграції та розвитку наукової діяльності в зазначеній сфері.

Програма Jean Monnet – ініціатива Європейського Союзу, започаткована у 1990 році з метою пропагування європейської ідеї (ідеї Об’єднаної Європи) та поширення європейських студій  в Європі та на інших континентах.

Програма має три основні завдання:

  • поширення знань про євроінтеграційні процеси, підвищення рівня поінформованості суспільства через заохочення університетів, кафедр, викладачів до викладання дисциплін з європейської інтеграції та проведення досліджень;
  • активізація науково-теоретичних дискусій та громадських обговорень актуальних тем і проблем, осмислення сучасних феноменів європейської інтеграції, інтерпретація її минулого та пошук майбутнього шляхом організації науково-практичних конференцій, публічних дискусій і дебатів;
  • підтримка навчальних та науково–дослідних закладів, асоціацій, мереж, що спеціалізуються на європейських студіях.

Програму названо на честь Жана Моне – одного з «батьків-засновників» Європейського Союзу (Європейських Спільнот), першого президента Вищого органу Європейської спільноти з вугілля та сталі.

У Переяславі учасники зустрічі продовжили позаминулотижневу розмову про розширення можливостей партнерства у напрямках міжнародної та проєктної діяльності, надалі говорили про встановлення та розвиток співпраці між сторонами в галузі освіти, науки і культури.

«Приїздом задоволені. Важливо, що у цьому вересні, попри війну, ми укріплюємо мости співпраці між Переяславом та Уманню – вони переростають у ще більш міцний та тісний зв’язок. Попереду на нас чекають спільні програми і проєкти. Вже маємо певні напрацювання з цього приводу, які є взаємовигідними та принесуть користь обом нашим закладам. Навколо них і будувалася сьогоднішня розмова» – діляться гості з Умані.

«Сподіваємось, що наша співпраця сприятиме розвитку міжнародної і проєктної діяльності, а наші спільні зусилля наближатимуть Україну до європейських стандартів освіти, науки та якості життя!» – додають у відділі міжнародних зв’язків Університету Григорія Сковороди в Переяславі.

Також начальник відділу міжнародних зв’язків Крикун Валентина представила досвід участі у міжнародних проєктах, що реалізуються нашим Університетом. Вона продемонструвала презентацію міжнародного проєкту Еразмус+№ 619227-EPP-1-2020-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP «Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання (UTTERLY)». Проєкт спрямовано на модернізацію системи вищої освіти в Україні, запроваджуючи університетські центри підвищення кваліфікації для просування європейських освітніх інновацій шляхом професійної сертифікації викладачів університетів.