Підтримка PAS українських науковців у довгостроковій перспективі

Відділ міжнародних зв'язків Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Новини > Stand With Ukraine > Підтримка PAS українських науковців у довгостроковій перспективі

Польська академія наук запускає нову програму для дослідників. Перехід від допоміжних осіб до дослідницьких груп забезпечить стабільність на 3 роки та надасть шанс для українських дослідників розвиватися. Нова програма маэ на меты залучити провідних науковців.

Для забезпечення майбутнього розвитку української науки потрібне довгострокове мислення. Польська академія наук разом із міжнародними партнерами організовує фінансування наукових груп, до складу яких входитимуть українські науковці. Анонс нової пропозиції для науковців відбувся під час конференції «Польська академія наук для України. Підсумки року та презентація нових можливостей», яка відбулася 5 грудня.

Анонс конкурсу для українських дослідників

Анонс нової програми представили доктор Воган Турекян і доктор Франклін А. Карреро-Мартінес з Національної академії наук США (NAS). Програма фінансуватиметься за кошти НАН України.

Вчені зможуть проводити дослідження в мережі інститутів PAS максимум три роки. Передбачуваний річний бюджет становитиме до 200 000 доларів США на дослідницьку групу або 600 000 доларів США на три роки. Дослідницька група складатиметься до п’яти осіб. Як і в інших міжнародних програмах (наприклад, Horizon Europe), заявники повинні будуть продемонструвати певні навички та досвід.

Конкурс для дослідницьких груп

Це також можливість для дослідників, які залишилися в Україні. Незважаючи на те, що група працюватиме разом над проектом, у Польщі має залишитися лише головний дослідник (PI). Він або вона також матиме можливість проходити дослідницьке стажування протягом кількох місяців у провідних європейських та американських підрозділах.

«Програма відкрита для науковців з українським громадянством та дослідників, які працюють в українських наукових підрозділах з 24 лютого 2022 року», – додає Матеуш Бялас, директор Представництва «Польської академії наук» у Києві. Під час проекту всі дослідники матимуть подвійну приналежність – до рідного підрозділу та до польського приймаючого підрозділу.

Остаточна кількість дослідницьких груп, які будуть підтримані, залежатиме від загального бюджету. Ці питання ще обговорюються з партнерами. Вимоги до аплікантів та всі деталі незабаром будуть на сайтах PAS та партнерів.

Детальніше про поточну діяльність PAS на підтримку українських дослідників .

Джерело: PAN