#StandWithUkraine: стипендії солідарності для активістів громадянського суспільства

Відділ міжнародних зв'язків Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Новини > Stand With Ukraine > #StandWithUkraine: стипендії солідарності для активістів громадянського суспільства

У 2022 році фінансований ЄС Фонд громадянського суспільства Східного партнерства запускає «Стипендії Солідарності» для підтримки активістів громадянського суспільства та громадянсько налаштованих жінок і чоловіків, які демонструють громадянську відповідь на війну в Україні в рамках програми екстренної підтримки за темою #StandWithUkraine.

Стипендії «Солідарність» призначені для активістів громадянського суспільства з країн Східного партнерства: Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови та України

Успішні стипендіати з Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови та України зможуть отримати близько 5000 євро на фінансову підтримку для своєї стипендії. Крім того, Фонд буде підтримувати стипендіатів в прагненні отримати користь від відповідних тренінгів/вебінарів з розвитку організаційної/оперативної спроможності та долучатися до солідарності через спілкування випускників попередніх поколінь стипендіатів.

Запропоновані активності мають відповідати наступним пріоритетним темам , затвердженим Європейською комісією:

  • Невідкладна підтримка та переселення/евакуація для українських громадських активістів та їхніх сімей
  • Підтримка українських ОГС та активістів у зборі коштів та мобілізації міжнародної підтримки
  • Сприяння місцевим громадам реагує на потреби ВПО та біженців. Це стосується місцевих громад за межами України, в інших країнах Східного партнерства.
  • Підтримка ОГС (як українських, так і ОГС за межами країни) для надання базових послуг у громадах, які постраждали внаслідок війни (наприклад, внесок у покращення медичних послуг, освіти, інших державних послуг, необхідних уразливим групам тощо)
  • Порушення прав людини та збір доказів для майбутніх розслідувань
  • Пом’якшення дезінформаційних кампаній про кризу та про біженців
  • Підтримка ВПО та біженців у доступі до будь-якої відповідної інформації, в тому числі за допомогою рішень для громадянських технологій тощо
  • Адвокаційні кампанії та дії, пов’язані з вирішенням конфліктів/побудовою миру/і т.д.

Приклади видів діяльності та витрат, які є прийнятними в рамках стипендій Солідарності, наведені в Рекомендаціях 2022 року для претендентів на стипендії .

Як подати заявку?

  1. Кандидати повинні завантажити та уважно прочитати Інструкції 2022 року для кандидатів на стипендії 
  2. Кандидати на стипендію Солідарності повинні заповнити форму заявки та можуть подати заявку через:
  3. Заявник не може подавати більше однієї форми заявки на цей конкурс (2022) для заявок на стипендію Солідарності.
  4. Форми заявок оцінюються на постійній основі, тому чим швидше заявники подадуть заявку, тим швидше вони зможуть розпочати свою стипендію!

Запитання щодо процесу подання заявки можна надсилати електронною поштою на адресу fellowships@eapcivilsociety.eu  або eapcivilsociety@protonmail.com із «Запитаннями Солідарності» в темі. Усі запитання та відповіді, а також інші важливі повідомлення для заявників під час процедури будуть опубліковані на https://eapcivilsociety.eu . Будь ласка, відвідайте наш веб-сайт, перш ніж задавати нові запитання, щоб бути в курсі вже опублікованих питань та відповідей.

Джерело: EaP