Стипендіальна програма Natolin Fellowship Program

Програма стипендій Natolin Fellowship Program фінансується ЄС та Міністерством закордонних справ Литовської Республіки як частина та в рамках проекту EU4YOUTH – Phase III Youth Employment, and Entrepreneurship Program Scholarship Scheme for East Partners at the College of Europe у Натоліні («EU4Youth-Natolin4EaP», Грантова угода укладена у 2021 році).

Програма стипендій Natolin Fellowship Program — це нова 8-місячна програма професійного розвитку без здобуття ступеня , яка може сприяти розвитку професійних навичок, підвищити можливості працевлаштування молодих спеціалістів та їх особистий розвиток, а також, зрештою, відкрити для них різні погляди та обмін знаннями, будь-коли можливі молоді люди з меншими можливостями.

Водночас він покликаний посилити зусилля Європейського Союзу щодо підтримки України та Молдови, які вже розпочали переговори про вступ до ЄС, а також Грузії, яка отримала статус кандидата. Ця програма втілює в собі ідеальну платформу для молодих професіоналів, які бажають зробити свій внесок у розвиток своїх країн шляхом розвитку людського капіталу .

Пропозиція стипендійної програми Natolin Fellowship Program включає:

  • 8-місячна професійна та орієнтована на працевлаштування програма для молодих людей з України, Молдови та Грузії, призначена для осіб із сильним освітнім та професійним інтересом до європейських справ; Програма буде поділена на два етапи та підтримуватиметься спеціальними наставниками:
    • модулі на основі знань і навичок у традиційному, змішаному та електронному форматах навчання;
    • а також стажування/стажування у віртуальному або змішаному форматах для практичної перспективи у спеціальному професійному середовищі;
  • Фінансова підтримка для всіх допущених учасників у вигляді цільових стипендій.

Завданнями Програми, серед багатьох інших цілей, є:

  • запропонувати молодим професіоналам (включаючи науковців) різноманітну програму, яка включає семінари з професійних навичок, модулі, засновані на знаннях, мовні курси, наставництво та можливості стажування, щоб допомогти їм розвинути навички м’якого спілкування та, що найважливіше, підвищити працевлаштування;
  • надати доступ до відповідних мережевих можливостей;
  • більш горизонтально сприяти процесу подальшої євроінтеграції України, Молдови та Грузії;
  • надати молодим фахівцям з України, Молдови та Грузії можливість включити свої дослідження в контекст європейських справ з точки зору різних дисциплін у безпечному, академічному та технологічно добре обладнаному середовищі;
  • підтримувати людей з меншими можливостями, які перебувають у невигідному становищі порівняно зі своїми однолітками, оскільки вони стикаються з одним або декількома із семи факторів виключення, наприклад: інвалідністю та проблемами зі здоров’ям, культурними відмінностями, економічними перешкодами, соціальними перешкодами чи географічними перешкодами, бар’єрами, пов’язаними з дискримінацією . Ознайомтеся з прикладами визначень, наданими Європейською комісією в рамках програми Erasmus+.

Відповідність вимогам і фінансова підтримка

Ось вимоги , які необхідно виконати, щоб отримати кваліфікацію для програми стипендій Natolin:

  • Національність: Програма відкрита для громадян віком до 35 років з України, Молдови чи Грузії. Справи про подвійне громадянство розглядатимуться додатково.
  • Академічний статус: Заявник має бути зарахованим до програми PhD або бути нещодавнім випускником програми PhD в Україні, Молдові чи Грузії протягом 12 місяців з дня закінчення.
  • Відповідний університетський ступінь: Заявник повинен мати ступінь магістра Болонського процесу або еквівалент (240 ECTS); у випадку випускників PhD, потрібно мати ступінь доктора університетів або інших навчальних закладів України, Молдови чи Грузії. Це може включати спільні або подвійні магістерські/докторські програми, розроблені університетами з України, Молдови, Грузії у співпраці з іншими установами Європи.
  • Володіння мовою: Заявник повинен бути незалежним володарем англійської мови (принаймні рівень B1 або вище, відповідно до Загальноєвропейських компетенцій мовної освіти (CEFR));
  • Академічна підготовка: Заявник має отримати ступінь / кар’єру в європейських справах, політичних науках, міжнародних відносинах, економіці, праві, історії, журналістиці, мовах (проте, заявники з іншими академічними профілями, наприклад, дисциплінами, пов’язаними зі STEAM, також можуть розглядатися) .
  • Сфери інтересів: Заявник повинен сильно цікавитися Європейським Союзом і європейськими справами, політикою та відносинами з сусідами, трансформацією Східного партнерства (Східного партнерства), відносинами між країнами Східного партнерства тощо.
  • Доступність: Програму стипендій Natolin планується запустити на рубежі червня/липня 2024 року та триватиме до січня/лютого 2025 року (приблизно 8 місяців). Учасники повинні бути присутніми особисто протягом усього періоду Програми.

Фінансова підтримка

Кожному прийнятому учаснику буде надано стипендію в розмірі 1 197 євро на місяць протягом восьми місяців; загальна сума становитиме 9 576 євро ( внесок на витрати на проживання, інші надбавки та відповідні податки на доходи персоналу, якщо застосовно).

Очікується, що всі допущені учасники самостійно подбають про харчування та проживання. Тим часом Європейський коледж у Натоліні завчасно повідомить про можливості та умови користування послугами гуртожитку та студентського ресторану.

Витрати на проїзд до країни походження та назад будуть співфінансовані за рахунок допомоги на проїзд у розмірі, що не перевищує 530 євро. *

* Вартість одиниці визначається з урахуванням відстані кожного учасника (щодо схеми Erasmus+). Заявники повинні використовувати калькулятор відстані, наданий Європейською Комісією, щоб визначити відстань між своїм поточним місцем проживання та місцем проведення стипендії: Варшава .

Кожному допущеному учаснику буде надано до 1 000 євро як винагороду за участь у міжнародній конференції та/або місцевих польових/наукових поїздках.

Витрати на страхування протягом усього періоду Програми покриває Європейський коледж у Натоліні.

Усі допущені учасники матимуть спеціальне навчання та зручні та добре обладнані офісні приміщення для реалізації заходів програми.

Натисніть  тут, щоб отримати доступ до форми заявки. Не забудьте подати свою заявку до кінцевого терміну: 10 травня 2024 року.

З будь-яких питань, будь ласка, зв’яжіться за адресою: natolinfellowships@coleurope.eu .

Джерело: College of Europe