Стипендії на проведення досліджень у Хорватії або Сербії

Відділ міжнародних зв'язків Університету Григорія Сковороди в Переяславі > Новини > Stand With Ukraine > Стипендії на проведення досліджень у Хорватії або Сербії

Російська агресія проти України має глибокий вплив на мільйони людей, які є внутрішньо переміщеними особами або шукають притулку в сусідніх країнах. Як і їхні співгромадяни, багато українських науковців переміщені, заслані та/або позбавлені можливості продовжувати свою роботу.  Крім того, українські науковці, які зараз перебувають за кордоном у тимчасових академічних відрядженнях, побоюються повертатися до своїх країн.

Щоб підтримати їх, Центр передових досліджень Південно-Східної Європи (Університет Рієки) та Інститут філософії та соціальної теорії (Університет Белграда) оголошують спільний конкурс на отримання стипендій солідарності для вчених, які перебувають під загрозою.

Заклик спрямований на українських науковців – як вітчизняних, так і за кордоном – які постраждали від війни. Його мета – створити умови для науковців для розвитку своїх дослідницьких проектів, які вони не можуть здійснити в вищезазначених умовах війни чи репресивного режиму. Жорстких тематичних вимог конкурсу немає. Теми дослідження можуть охоплювати широку сферу гуманітарних і соціальних наук і мистецтв, у тому числі ті, у яких наші установи мають більший досвід, такі як: дослідження демократії, соціальної активності, громадських рухів, філософії, урбанізму, освітніх досліджень, досліджень націоналізму тощо… Фундаментальні, прикладні та міждисциплінарні дослідницькі проекти однаково вітаються.

Прийнятними заявниками є громадяни України, які проживають в країні чи за кордоном, які є аспірантами або отримали ступінь доктора філософії протягом останніх 10 років і навчаються або працюють в українському ЗВО. Стипендії є гнучкими, з можливістю вибору для нерезидента та резидента. Стипендія відповідатиме середній місячній зарплаті хорватських/сербських дослідників. Крім того, ми покриватимемо витрати на проїзд та беремо участь в оренді квартири для стипендіатів.

Стипендіати можуть пропонувати проекти, починаючи з січня 2023 року та тривалістю від 4 до 12 місяців. Науковці, які подають заявку на проживання, можуть обирати місце проживання між Белградом, Новим Садом, Рієкою, а також іншими установами Західних Балкан у рамках широкої мережі CAS/IFDT, що відображає нашу увагу до регіонального та міжнародного співробітництва. Стипендіати-резиденти зможуть використовувати офісні приміщення та отримають допомогу у забезпеченні житлом та з інших пов’язаних питань. Як іногородні, так і постійні науковці мають відвідати дві зустрічі стипендіатів протягом стипендії, які відбуватимуться в Рієці та Белграді, а також регулярно відвідувати семінари та заходи, організовані приймаючою установою.

Прохання до аплікантів надіслати свої науково-дослідницькі пропозиції обсягом 1000 слів та резюме з бібліографією, вказавши місце проживання чи не проживання, до 15 жовтня 2022 року на cas@uniri.hr та institut@ifdt.bg.ac.rs .

Результати Першого конкурсу стипендій Солідарності будуть доступні не пізніше кінця листопада 2022 року.

Джерело: IFDT